Kategoriler
CANSUYU, RAMAZAN’A HAZIR

CANSUYU, RAMAZAN’A HAZIR

Cansuyu, ramazan ayı boyunca muhtaçlara ve mazlumlara yardımları ulaştıracak

 

Cansuyu Derneği, Ramazan hazırlıklarını tamamladı. Kurulduğu tarihten bu yana Ramazan aylarında yardım organizasyonları düzenleyen Cansuyu, hayırsever vatandaşların emanetlerini bu Ramazan ayında da gerçek muhtaçlara ve mazlum coğrafyalara ulaştıracak. Yurt içinde ve dünyanın farklı bölgelerinde yardım faaliyetlerini gerçekleştirecek olan Cansuyu, başta kriz bölgelerine, İslam coğrafyasında mağdur olanlara, muhtaçlara, mültecilere, yetimlere, zulüm altında yaşama tutunmaya çalışanlara umut ışığı olacak.

 

2018 Ramazan Organizasyonu kapsamında konuşan Cansuyu Derneği Genel Başkanı Mustafa Köylü; “ Cansuyu olarak Ramazan ayında hayırsever vatandaşlarımızın yaptığı bağışları, fitreleri, hayırları muhtaçlara ulaştırmaya devam ediyoruz. Bizim insanımız hassasiyeti özellikle Ramazan aylarında daha da artıyor, hayır ve hasenatı çoğaltıyor. Fitre ve zekâtlarını muhtaç insanlara ulaştırmamız için bize emanet ediyorlar.” dedi. Bu yardımları Türkiye’de ve dünyanın muhtaç bölgelerinde dağıtacaklarını dile getiren Köylü; on binlerce aileye gıda paketi yardımında bulunup iftar sofralarına misafir olacaklarını belirtti.

 

“Kazancımız, Allah için verdiğimizdir.” sloganıyla Ramazan Organizasyonlarını gerçekleştiren Cansuyu, Kumanya bedelini 90 tl, iftar bedelini de 10 tl olarak belirledi.

 

Cansuyu Derneği gıda yardımlarının yanı sıra temiz su sıkıntısı yaşanan bölgelerde su kuyuları açmaya devam edecek.