Afganistanlı Muhtaçlara Ulaştık

Cansuyu 2022 Ramazan organizasyonları kapsamında Afganistanlı muhtaçlara ulaştı.

 

Cansuyu Derneği 2022 Ramazan Organizasyonu kapsamında Yurt içinde ve dünyanın dört bir köşesinde yardım faaliyetleri gerçekleştirdi. Her yıl ramazan ayında “Kazancımız Allah için verdiğimizdir” sloganı ile muhtaç ülkelere hayırsever vatandaşların emanetlerini ulaştıran Cansuyu, son olarak Güney Asya Ülkesi Afganistan’da yardım organizasyonu düzenledi.

 

Hayırseverler ile muhtaçlar arasında köprü vazifesi gören dernek, Ramazan ayının bereketini Afganistan’daki kardeşleri ile paylaşmak için yüzlerce muhtaç aileye Ramazan kumanyaları dağıttı. İçerisinde temel yiyecek malzemeleriyle bir ailenin Ramazan boyu gıda ihtiyacını karşılayacak olan kumanyalar, bölge halkı tarafından sevinçle karşılandı. Kumanya dağıtımları sonrası, Afganistan’ın Kabil ve Talekan şehirlerinde Cansuyu iftar sofraları kuruldu ve binlerce muhtaç Afganistanlı bu sofralarda ağırlardı.

 

Gerçekleştirilen organizasyon hakkında açıklamalarda bulanan Cansuyu Derneği Dış İlişkiler Koordinatörü Bilal Değirmenci yapılan yardımların bölgedeki insanlar tarafından büyük mutlulukla karşılandığını dile getirdi. Değirmenci: “Ramazan’ın bereketini ve sevincini kardeşlerimizle paylaşmak için Güney Asya Ülkesi Afganistan’dayiz. Türkiye’den hayırsever vatandaşlarımızın emanetlerini titizlikle muhtaç kardeşlerimize ulaştırıyoruz. Bölge halkı da Türkiye’den gelen bu yardımlara karşı büyük bir memnuniyet gösterip dualar ettiler.” dedi.

 

Yapılan yardımların içeriğiyle ilgili de konuşan Ceylan: “Buradaki muhtaç ailelerimize 1 aylık gıda ihtiyaçlarını karşılayacak Ramazan kumanyalarımızı dağıttık. Daha sonra Kabil ve Talekan şehirlerimizde iftar sofraları kurduk ve binlerce Afgan kardeşimizi bu sofralarda ağırladık. Ramazan-ı şerifin son günlerinde bir taraftan bu mübarek ayı uğurlamanın hüznünü yaşarken diğer taraftan muhtaç Afganlı kardeşlerimize ulaşmaktan dolayı mutluyuz. İnşallah yardımlarımız devam edecek.” dedi. 

04.05.2022