Gıda Kolisi

Ramazan ayı İslam alemi için bir dayanışma, kaynaşma, buluşma, anlaşma, yardımlaşma ayıdır. Derneğimiz Ramazan ayı içerisinde yürüttüğü Ramazan Kumanya Paketi dağıtımları  ile Türkiye’nin 81 ili, dünyanın onlarca ülkesi, yüzlerce bölgesinde, sayısı milyonlara ulaşan insanlara bağışçılarının hayırlarını ulaştırıyor.

 

Gıda kolisi içerisinde, ulaşılan ailenin belirli bir dönem temel gıda ihtiyaçlarını karşılayabileceği birçok ürün çeşidini barındırıyor.

 

Gerek ülkemizde, gerekse farklı kıtalarda muhtaç durumda olan insanlara ulaşacak Ramazan Kumanyası kolilerimizde bulunan ürünler titizlikle, ürün kalitesine, son kullanım tarihine, dayanıklılığına, bölge şartlarına göre kolay tüketilebilir olması durumuna dikkat edilerek hazırlanıyor.

 

Açlık, yokluk, yoksunluk, savaşlar, felaketler, sömürüler neticesinde her gece yataklarına aç olarak giren insanlar var dünyamızda. İftar vakitlerinde bir iftar katığı bulamayanlar, sahurlarını zar zor buldukları katıklarla yapan, yahut onu dahi bulamayan insanlar.

 

Farklı kıtalarda, coğrafyalarda, ülkelerde, hatta bizim ülkemizde kendilerine ulaşacak gıdaları bekleyen, yol gözleyen, dua eden insanları siz de yapacağınız Kumanya Paketi yardımı ile sevindirebilirsiniz.

1Banka Şubeleri Aracılığıyla

Ziraat Bankası

Vakıfbank

Halk Bankası

Vakıf Katılım Bankası

Türkiye Finans Katılım Bankası

Bankalarının şubelerine giderek, "CANSUYU Derneğine bağış yapmak istiyorum" dediğinizde, sizden hesap numarası ve masraf almadan, bağışınızı hızlı bir şekilde vezneden yapabilirsiniz.

2Mobil Bankacılık Sistemi

Ziraat Bankası

Vakıfbank

Halk Bankası

Bankalarının MOBİL Bankacılık sisteminde yer alan

MENÜ > ÖDEMELER > BAĞIŞ > CANSUYU Derneği'ni seçtikten sonra, bağışınızı hızlı bir şekilde yapabilirsiniz.

(Başka bir kişi adına bağış yapıyorsanız, Açıklama alanına diğer kişinin Adını Soyadını, Cep telefon numarasını ve Bağış Amacınızı (Yetim, Sukuyusu, Kurban vs) yazmanız gerekmektedir.

3 FAST Sistemi

Alıcı Adı: CANSUYU YARDIMLAŞMA VE DAYANIŞMA DERNEĞİ
Türkiye Finans: TR79 0020 6000 8299 4444 4400 01
(Açıklama Alanına Cep Telefon Numaranızı ve Bağış Amacınızı (Yetim, Sukuyusu, Kurban vs) yazmanız gerekmektedir.

4Kredi Kartı ile Online Bağış

Kredi kartınız ile Online olarak Burayı tıklayarak dilediğiniz miktarda, hızlı ve güvenli bir şekilde bağışta bulunabilirsiniz.

5Makbuz Karşılığı - Nakit Bağış

Makbuz karşılığı bağışınızı yapmak isterseniz, 444 66 39 nolu telefonu arayarak ilinizde ki temsilcimiz ile irtibata geçebilirsiniz.

6Posta Çeki (PTT)

Size en yakın PTT şubesine giderek, Cansuyu Derneğine ait 511 75 63 nolu hesap numaramıza bağışta bulunabilirsiniz.

 

PTT şubelerinden bağışınızı yaparken, Açıklama alanına mutlaka Cep Telefon Numaranızı ve Bağış Amacınızı (Yetim, Sukuyusu, Kurban vs) yazılmasını isteyiniz.

7Yurtdışından Banka ile Bağış Yapabilir miyim?

Yurtdışından bağış yapmak için aşağıdaki bilgileri kullanabilirsiniz.

 

ZİRAAT BANKASI

Balgat Şubesi (Şube Kodu 1395)

(Swift / BIC Kodu TCZBTR2AXXX)

 

Alıcı Adı Soyadı: CANSUYU YARDIMLAŞMA VE DAYANIŞMA DERNEĞİ

 

IBAN

USD TR65 0001 0013 9562 6262 6250 02

EURO TR38 0001 0013 9562 6262 6250 03

 

Yurtdışından yapılan bağışlarda, Açıklama alanı bilgisi bize ulaşmayacağı için, lütfen dekontunuzu [email protected] adresine mail ile göndererek, bağış amacınızı da mail içeriğine yazınız.

8Ayni Bağış Kabul Ediyor musunuz?

Kullanılmamış kıyafetler, beyaz eşya, mobilya, jeneratör, elektronik eşya, battaniye, çocuk bezi, paketlenmiş gıda yardımı gibi ayni yardımlarınızı kabul ediyoruz.

9Yaptığım Bağışın Ulaşıp Ulaşmadığını Nasıl Öğrenebilirim?

Bağışınızı yaparken bildirdiğiniz cep telefon numarasına, bağışınızın bize ulaştığına dair SMS ile bilgilendirme yapılmaktadır.

Eğer SMS bilgilendirmesi size ulaşmaz ise, 03122852003 numaralı telefondan derneğimizi arayarak bağışınızla ilgili bilgi alabilirsiniz.

10Gıda Bankacılığı Yapıyor musunuz?

Evet yapıyoruz. Gıda bankacılığı kapsamında yapılacak bağışların Gıda, Temizlik, Giyecek ve Yakacak maddesi niteliğinde olması ve Derneğimiz adına fatura kesilmesi gerekmektedir. Yapılacak bağışlar şartlı olarak (bedelsiz olarak ihtiyaç sahiplerine dağıtılmak üzere) yapılmalıdır.