Kategoriler
Yetimlere sahip çıkıyoruz

Yetim Hakkında

Yetim çalışmalarının temel amacı, yaşamını tek başına idame ettirmeye gücü yetmeyen yetimlere, kendi ayakları üzerinde duracak yeterliliğe ulaşıncaya kadar maddi ve manevi katkıda bulunmak, eğitimlerini sağlamak ve onları baba şefkati ile hayata hazırlamaktır.

Cansuyu Derneği, savaş ve doğal afetlerin yaşandığı yerlerde, yoksulluk bölgelerinde, yetim ve korumasız kalan çocukların, kendi topraklarında kültürlerinden kopmadan, öncelikle yakınları yanında yaşamalarını önemsemektedir. Kimsesi olmayan çocuklar için ise barınma imkânı ve ortamı sağlamaktadır. Bunun için, açılan yetimhanelerin aile ortamını aratmayacak şekilde düzenlenerek çocukların sevgi, huzur ve şefkat atmosferinde her türlü ihtiyaçlarının en iyi şekilde karşılanmasına dikkat edilmektedir.

Yurt içi yetim çalışmaları, Türkiye’ye sığınmış muhacir yetimlerle kaza, hastalık, afet vb. farklı sebeplerden yetim kalıp akrabalarının yanında kalan ve muhtaç olan yetimlere maddi manevi destek sağlamaktadır.

Sık Sorulan Sorular

Yetimler ile ilgili olarak hayırseverlerden gelen sorular genelde şöyledir;Soru   : Hangi bölgelerde Yetim çalışması yapılıyor?

Cevap:  Türkiye, Ortadoğu, Afrika, Balkanlar ve Asya'da yetim çalışmaları yapılmaktadır.Soru   : Çalıştığız bölgelerde hangi ülkelerde yetim faaliyetiniz var?

Cevap: Ortadoğu' da Filistin' deki yetimler, Asya' da Pakistan Yetimler, Afrika'da birçok ülkedeki yetimler, Balkanlardaki yetimler ve ayrıca Türkiye’deki yetimler ile ilgili özel faaliyetlerimiz bulunmaktadır.Soru   : Bir yetim için ödediğimiz 150 TL yetim için yeterli mi?

Cevap: 150 TL bir yetimin asgari gideri. Tabii ki bölgesel şartlara göre değişkenlik göstermektedir. Ayrıca her aileden en az 3 yetim olduğu düşünülür ise yetimler için ödenen yardım aileyi rahatlatmaktadır.Soru:   Nasıl Sponsor olabilirim?

Cevap : Genel Merkez ya da temsilciliklerimizi aramak sureti ile talebinizi iletebilirsiniz. Talebiniz üzerine yaptığınız ilk ödemeye müteakip sponsorluğunuz oluşturulur.Soru   : Ne kadar süre ile sponsor olmalıyım?

Cevap: İsterseniz tek sefere mahsus yardım yapabilirsiniz. Ya da en az 6 ay ve daha fazla süre ile sponsorluk yapabilirsiniz.Soru   : Sponsorluğunu aldığım yetim ile ilgili ne gibi bilgilere ulaşabilirim?

Cevap: İlk ödemenize istinaden yetim bilgilerini içeren Yetim karnesi ve ödeme planı dökümleri bize bildirdiğiniz adresinize kargo ile gönderilir.Soru   : Sponsorluğunu üstlendiğim yetim ile görüşebilir miyim?

Cevap: Yurt içindeki ve Yurt dışındaki yetimlerin rencide olmaması, suistimalin engellenmesi adına, yetimler ile doğrudan görüştürülmesi ya da adreslerinin verilmesi derneğimizce uygun görülmemektedir.

Başvuru Formu