Kategoriler
Cansuyu’ndan Deniz Kuvvetleri Komutanlığı bahçesine cami

Cansuyu’ndan Deniz Kuvvetleri Komutanlığı bahçesine cami

17-11-2015

Cansuyu Derneği, Afrika’nın en fakir ülkelerinden Fildişi Sahili Cumhuriyeti’nin Deniz Kuvvetleri Komutanlığı bahçesine cami yaptırıyor. Ordu içindeki Müslüman askerlerin talepleri üzerine cami inşaatına başlayan dernek ayrıca Fildişi Sahili’nin yanı sıra komşu ülke Sierra Leone ve Liberya’da toplam 50 yeni su kuyusunun daha açılışını yaptı.

Cansuyu Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği, Fildişi Sahili Cumhuriyeti’nde Deniz Kuvvetleri Komutanlığı içerisine cami yaptırıyor.

 

MÜSLÜMAN ASKERLER İSTEDİ, CANSUYU İNŞAATA BAŞLADI

 

Ordu yetkilileri ile protokol imzalayarak camii inşaatına başlayan Cansuyu Derneği, Deniz Kuvvetlerindeki Müslüman askerlerin başvurusunu yanıtsız bırakmadı. Önemli sayıda Müslüman askerin bulunduğu Fildişi Sahili Cumhuriyeti Deniz Kuvvetleri Komutanlığı bahçesine yapılacak camii 200 metrekare büyüklüğünde olacak ve Türkiyeli hayırseverlerin destekleri ile ayağa kalkacak.

 

Caminin inşaatına başlanıldığı öğrenilirken bölgedeki çalışmaları yürüten Cansuyu İzmir Temsilcisi Ahmet Yorulmaz; “İnşaata başladık, cami çok kısa süre içerisinde tamamlanarak hizmete sokulacak inşallah. Bu noktada desteklerini esirgemeyen hayırsever vatandaşlarımıza teşekkür ediyoruz” dedi.

 

YENİ SU KUYULARI AÇILIYOR

 

Öte yandan Fildişi Sahili Cumhuriyetinin yanı sıra komşu ülkelerde de Cansuyu Derneği çalışmalarına devam ediyor. Fildişi Sahili’nin Kolia Bölgesinde 25 yeni su kuyusu açan Cansuyu yetkilileri Sierra Leone ve Liberya’da da 25 yeni su kuyusunun açılışını yapıldı. Fildişi Sahili’nin Abidjan bölgesinde yardıma muhtaç köylülere canlı hayvan dağıtımları yaptıklarını dile getiren Yorulmaz; “Fildişi Sahili, Sierra Leone ve Liberya’da çok güzel çalışmalar devam ediyor. Yakın tarihte Fildişi’nde bir külliyenin yapımına daha başlayacağız. Su kuyularını açmaya ve canlı hayvan dağıtımlarımı yapmaya devam ediyoruz” şeklinde konuştu.