Kategoriler
Elazığ’dan Yardım Çağrısı

Elazığ’dan Yardım Çağrısı

Yardımlaşma ve Bereket ayı olan Ramazan ayı münasebeti ile Cansuyu Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği’nin Elazığ Temsilcisi Mustafa KODAT bir basın açıklaması yayınladı.

Yardımlaşma ve Bereket ayı olan Ramazan ayı münasebeti ile Cansuyu Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği’nin Elazığ Temsilcisi Mustafa KODAT bir basın açıklaması yayınladı. Kodat, açıklamasında şunları söyledi;

 

“Cansuyu Derneği, kimsesizlerin kimsesi olmaya, veren el ile alan el arasında köprü olarak, hayır sevenlerin yardımlarını gerçek muhtaçlara ulaştırmaya devam etmektedir. Kurulduğu günden beri gerek yurt içinde gerekse yurt dışında hayır severlerin bağışlarını ihtiyaç sahiplerine ulaştıran Cansuyu Derneğimiz, bu yılda  Ramazan boyunca organize ettiği Ramazan programları ile  yurt içinde 81 ilde  ve Yurt dışında   30 ülkede kumanya dağıtımı ve iftar programları tertiplemektedir.

 

Cansuyu derneğimizin yurt dışında gerçekleştireceği yardım organizasyonlarında bu yılda yine kuraklığın yoğun olduğu ülkeler başı çekmektedir.  Büyük kuraklıkların yaşandığı Somali ve Kenya’nın yanı sıra Nijer, Mali, Burkina Faso, Kamerun ve Çad’da yardım yapılacaktır. Ayrıca kendi Ülkelerinde zulüm gören ve sürgün edilme tehlikesiyle karşı karşıya kalan Müslümanlara da Cansuyu yardımı ulaştırılacaktır. Bu ülkeler arasında ise Arakan, Filistin, Bangladeş, Suriye gibi ülkeler yer alıyor. Cansuyu Derneği, Asya ve Kafkaslarda da Ramazan dolayısıyla yardım faaliyetleri gerçekleştirecektir.

 

Veren el ile 'alan el' arasındaki hayır köprüsü olma vazifesini kurulduğu günden itibaren sürdüren Cansuyu, Derneği, Ramazan'ın bereketinin muhtaçlarla paylaşılmasına vesile olmasının çabasındadır. Ramazan'da bir yetimi sevindirmek, bir muhtacın kalbinde yer etmek isteyen hayırseverler 80 TL olarak belirlenen kumanya bedelini derneğe ulaştırarak ihtiyaç sahiplerinin duasını alacak ve yaşayacakları mutluluğa da ortak olacaklardır.  İftar bağışı ise 10 liradır.

 

Cansuyu derneğimiz ayrıca Kurak bölgelerde su kuyusu faaliyetleri ve çeşitli sebeplerle yetim kalmış çocuklara sahiplenmeye devam etmektedir. Bu Ramazan vesilesiyle de yüreğimizde yetimlere yer açalım diyoruz. Bir yetimin aylık ihtiyaçları 100 tl karşılığında karşılanabiliyor. Cansuyu derneğinin bu çalışmaları kapsamında, ilimizde de Cansuyu gönüllüleri tarafından tespit edilmiş olan ihtiyaç sahibi 320 aileye 17 kalemden oluşan 22kg temel gıda maddelerini ihtiva eden yardım paketi dağıtımı yapılmaktadır. Cansuyu yardımlaşma ve dayanışma derneği olarak,Bütün bu çalışmalara maddi katkıları ile destek olan hayırseverlere teşekkür ediyoruz, Allah hayırlarını kabul etsin. Ayrıca bağışta bulunmak isteyenlerin aşağıda ki bankalara veya temsilciliğimize gelerek makbuz karşılığı bağışta bulunabilirler.”

 

Bağışta bulunabilinecek Bankalar

Ziraat Bankası Balgat Şubesi, 

Kuveyt Türk  Balgat Şubesi , 

Vakıf Bank  Balgat  Şubesi ,     

Türkiye Finans Balgat Şubesi   Kurumsal tahsilat hesapları

 

İRTİBAT TEL:05323254359 (Elazığ içi)