Kategoriler
Tekirdağ’da her gün 500 kişiye iftar

Tekirdağ’da her gün 500 kişiye iftar

Cansuyu Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği’nin Tekirdağ Temsilciliği, Anadolu Gençlik Derneği Tekirdağ İl Temsilciliği ile birlikte Ramazan boyunca her gün 500 kişiye iftar veriyor.

Cansuyu Yardımlaşma ve Dayanışma  Derneği’nin Tekirdağ Temsilciliği, Anadolu Gençlik Derneği Tekirdağ İl Temsilciliği ile birlikte Ramazan boyunca her gün 500 kişiye iftar veriyor. 

Derneğin Tekirdağ İl Temsilcisi Bilal Irmak, yaptığı değerlendirmede tüm vatandaşların Ramazan ayını tebrik ederek; “Ramazan ayının bereketi, huzuru, mutluluğu hepimizle beraber olsun inşallah. Tuttuğumuz oruçlar, yapmış olduğumuz ibadetler Allah katında kabul olur inşallah. Ramazan ruhu, aile sevgisi, toplum içi dayanışma ve sahip olduklarımız için şükretme gibi değerleri vurgular. Ramazan bir yardımlaşma ayıdır. Ramazan, fakir fukaranın gözetildiği, yoksulların yardımına koşulduğu, yalnız ve kimsesiz insanların elinden tutulduğu bir mevsimdir. Oruçlu mü’minler bu ayda yardım etme, infakta bulunma, hayır hasenat yapma, insanlar hangi şeye ve neye ihtiyaç duyuyorlarsa o konuda destekte bulunmada bir yarış içine girerler. Tekirdağlı hayırsever kardeşlerimiz de bu yarışa ortak oldular ve her gün 500 kardeşimiz bundan faydalanıyor. Allah onlardan razı olsun” dedi.