Kategoriler
Cansuyu Ramazanda Lübnan’daki Suriyeli mültecileri unutmadı

Cansuyu Ramazanda Lübnan’daki Suriyeli mültecileri unutmadı

Suriye’den Lübnan göç etmek zorunda kalan 2.5 milyon Suriyeli mülteciye Cansuyu sahip çıkmaya devam ediyor. Son dağıtımlar ile bu Ramazan, Türkiye’den gönderilen yardımlar ile binlerce mülteci sevinmiş oldu.

Suriye’den Lübnan göç etmek zorunda kalan 2.5 milyon Suriyeli mülteciye Cansuyu sahip çıkmaya devam ediyor.

 

Son dağıtımlar ile bu Ramazan, Türkiye’den gönderilen yardımlar ile binlerce mülteci sevinmiş oldu. Lübnan’da Suriyeli mültecilerin yoğun olduğu bölgelerde dağıtım yaptıklarını söyleyen Cansuyu Derneği Dş İlişkiler Sorumusu Şerafettin Mollaoğlu; “Suriye sınırında bulunan Beka vadisinde ki tarlalarda Lübnanlı Müslümanlar tarafından yapılan Suriye çadır kamplarına gıda yardımı yaptık. Lübnan hükümeti maalesef Suriyeli mültecilere yardım etmiyor. Akrabalarının yanında olmayanlar haricindeki mültecilerin durumları kötü.  Bundan dolayı zor şartlar altında yaşayan Lübnan'da ki Suriyelilere Cansuyu ramazanda gıda yardımı yaptı” diye konuştu.

 

GIDA, GİYSİ VE TETİM MAAŞI

 

Lübnan’da 500 bin Filistinli ve 2.5 milyon Suriyeli mültecinin yaşadığını ifade eden Mollaoğlu; “Suriyelilere dışardan gelen yardımlarla hayatlarını sürdürmeye çalışıyor. Hayırsever kardeşlerimizi sadece bu Ramazan değil, her zaman mazlumlara yardıma çağırıyoruz” dedi. 

Cansuyu Derneği’nin Lübnan yardımları uzun süredir devam ediyor. Son olarak Cansuyu Samsun İl Temsilcisi Asiye Tekin Hanımın da dahil olduğu dağıtım organizasyonları Beka Vadisinde ve Beyrut’taki kamplarda düzenlendi. Dernek, yardıma muhtaç insanlara gıda ve giysi yardımı yaparken yetimlere de maaş dağıtıyor.