Kategoriler
Cansuyu MalatyaTemsilciliği 1370 aileye gıda paketi dağıttı

Cansuyu MalatyaTemsilciliği 1370 aileye gıda paketi dağıttı

İnsani yardım kuruluşu Cansuyu Derneği Malatya İl Temsilciliği, Ramazan ayında muhtaç durumdaki bin 370 aileye gıda paketi yardımında bulundu.

Cansuyu Derneği Malatya İl Temsilcisi Ramazan Özarslan, her yıl Ramazan ayında yardım çalışması yürüttüklerini söyledi. Bu kapsamda ihtiyaç sahiplerine gıda paketi dağıttıklarını ifade eden Özarslan, Ramazan boyunca bin 370 aileye gıda kolisi ulaştırdıklarını dile getirdi.

 

Özarslan, "Cansuyu Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği ekipleri, bu çalışma ile Malatya'nın dört bir yanında yardıma muhtaç ailelerin hem ihtiyaçlarını gideriyor hem de onlarla Ramazan'ın bereketini paylaşıyor. Ramazan ayı dolayısıyla yoğun bir tempoda çalışmalarımızı sürdürmekteyiz. Ramazan ayı, rahmet ve bereket ayıdır. Bu bereket ayında yürüttüğümüz gıda ağırlıklı yardım çalışmamız devam ediyor.

 

İnce eleyip sık dokuyarak ulaşabildiğimiz yardıma muhtaç ailelerin ihtiyaçlarını gidermek için Cansuyu Derneğinin hazırladığı yaklaşık 25 kilogram olan Ramazan paketleri, her aileye 150 liralık alışveriş çeki, 2 kilogram eti ihtiyaç sahiplerine ulaştırmaktayız. Üzülerek belirtmeliyiz ki İslam coğrafyası ve yeryüzündeki tüm Müslümanlar Ramazan'a kavuşurken, yeryüzünde oluk oluk kanın aktığı, gözyaşlarının dinmediği ve masum insanların yitirildiği olaylar devam etmektedir. Bu Ramazan ayında Müslümanlar olarak İslam birliğinin tesisi ve bu müşahedenin insanlara ulaştırılabilmesi için daha çok gayret göstermek zorundayız. Bu vesileyle Ramazanın hepimize hayırlar getirmesini temenni eder, tüm mazlumların uyanışına vesile olmasını dilerim" diye konuştu.