Kategoriler
Cansuyu, Suriye'nin iç bölgelerine insanı yardım malzemesi gönderdi

Cansuyu, Suriye'nin iç bölgelerine insanı yardım malzemesi gönderdi

03-07-2016

Cansuyu Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği İstanbul Temsilciliği, Suriye’ye yeni bir yardım kampanyası başlattı. İstanbul’dan gönderilen yardımlar Suriye’ye ulaştırıldı.

Cansuyu Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği İstanbul Temsilciliği, Suriye’ye yeni bir yardım kampanyası başlattı. İstanbul’dan gönderilen yardımlar Suriye’ye ulaştırıldı. Cansuyu Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği İstanbul Temsilcisi Lütfi Kibiroğlu, 5 yıldır devam eden iç savaşta mağdur olan mazlum Suriye halkının yanında olduklarını söyledi.

Suriye'ye gönderilen yardımların tamamının Türk halkının bağışlarından oluştuğunu belirten Kibiroğlu, Un, Oyuncak, Ayakkabı, Çocuk bezi ve Kıyafet bulunduğunu ifade etti.

 

Cansuyu Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği İstanbul Temsilcisi Lütfi Kibiroğlu’nun basın açıklaması şöyle;

 

“2011 yılının Mart ayında Suriye’de başlayan kanlı olaylar bitmek bilmiyor.  Büyük bir fitne neticesinde bu kardeş ülkede meydana gelen insanlık dışı uygulamalara bütün dünya şahit olmaktadır. Kardeş Suriye halkı büyük bir katliama uğramaktadır. Mazlum kardeşlerimiz için derneğimiz daha önce olduğu gibi bugün de hassasiyetle çalışmaktadır. Cansuyu Derneği, iç savaş öncesinde olduğu gibi bugün de Suriye halkının yanındadır. Mazluma dini sorulmaz. Biz, Suriye’nin büyük katliamlara uğrayan mazlumlarına hayırsever Anadolu halkının selamını ve yardımlarını ulaştırmak için yola çıkmış bulunuyoruz.

 

Cansuyu Derneği olarak Suriye’de acı çeken ve büyük bir katliama uğrayan kardeş Suriye halkı için yardımlara devam ediyoruz. Daha önce defalarca yardım konvoylarımızı Suriye’ye göndermiştik.   

 

Biz, Cansuyu Derneği olarak “Sizi gerçek muhtaçlara ulaştırır” sloganıyla, bütün Türkiye ve dünyanın birçok bölgesinde ihtiyaç sahiplerine ulaşan, onlara maddi ve manevi her şekilde destek olmayı ilke edinen bir yardım kuruluşuyuz. Amacımız; afet, savaş, terör gibi olağanüstü ve olağan zamanlarda yurt içindeki ve yurt dışındaki ihtiyaç sahiplerine her türlü yardımda bulunmaktır.  Bu nedenle Suriye’deki mazlum kardeşlerimiz için de yollara düşmekten geri kalmıyoruz.

 

Bizim Suriye’ye gönderdiğimiz yardımlar tamamen halkımızın bağışları ile alınmış olup Anadolu halkının zor günler yaşayan Suriyeli kardeşlerine hediyesidir. Yardımlarımız Suriye içlerine gidilerek dağıtılacaktır.  

 

Biz bu basın açıklaması vesile ile Suriye’de devam eden ve binlerce kardeşimizin katledilip, yüz binlercesinin evinden, yurdundan olmasına neden olan bu kanlı savaşın bir an önce sona ermesi noktasında herkesin elinden geleni yapmasını temenni ediyoruz.”