Kategoriler
Ramazan ayında yüzbinlerce fakirin yüzü güldü

Ramazan ayında yüzbinlerce fakirin yüzü güldü

09-07-2016

Cansuyu Derneği, Türkiye’nin bütün illerinde ve dünyanın birçok ülkesinde Ramazan ayı nedeniyle yaptığı dağıtımlar ve düzenlediği iftar programları ile yardıma muhtaç insanları sevindirdi.

Latin Amerika ülkesi Guyana’dan Uzak Asya’nın mazlum diyarı Moro’ya, Patani’den Gazze’ye, Mali’den Yemen’e, Afrika’nın en muhtaç bölgelerinden Suriye Kamplarına birçok bölgede mağdurlara Türkiye’nin selamını ulaştıran dernek, Gazze, Nijer, Çad, Cibuti, Guyana, Karadağ, Patani, Moro, Filistin, Kamboçya, Yemen gibi birçok ülkeye yardım götürdü. Cansuyu Derneği, bu yıl Asya, Afrika, Avrupa, Uzak Asya, Balkanlar ve Kafkaslarda Ramazan programları gerçekleştirdi. Dernek, ülke içinde ise 81 ilde iftar sofralarına katkıda bulundu.

 

 

“Kazancımız, Allah için verdiğimizdir”  sloganı ile Ramazan çalışmalarını başlatan dernek, hayırseverlerin bağışlarını, yardıma muhtaç insanlara ulaştırdı. Dünyanın en yoksul kıtası ve her yıl büyük felaketlerin yaşandığı problemli bölgelere giderek buralardaki Müslümanların sıkıntılarını hafifletmeye çalışan Cansuyu Derneği, Asya ve Kafkaslarda da Ramazan dolayısıyla yardım faaliyetleri gerçekleştirdi.

 

 

Cansuyu, Guyana Müslümanlarını unutmadı

 

Guyana’nın başkenti Georgetown’a giden Cansuyu ekibi 8 bölgede yardım çalışması yaptı. Cansuyu Derneği adına bölgeye giden Guyana ülke koordinatörü Bayram Numan Köksal ve Dr. Necmettin Çalışkan başkent Georgetown’da İslami Turast adlı partner kuruluş ile işbirliği yaparak bölge halkına yardımları teslim etti.

 

Cansuyu, Suriye'nin iç bölgelerine insanı yardım malzemesi gönderdi

 

Cansuyu Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği İstanbul Temsilciliği, Ramazan ayında Suriye’ye yeni bir yardım kampanyası başlattı. İstanbul’dan gönderilen yardımlar Suriye’ye ulaştırıldı. Cansuyu Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği İstanbul Temsilcisi Lütfi Kibiroğlu, 5 yıldır devam eden iç savaşta mağdur olan mazlum Suriye halkının yanında olduklarını söyledi. Suriye'ye gönderilen yardımların tamamının Türk halkının bağışlarından oluştuğunu belirten Kibiroğlu, Un, Oyuncak, Ayakkabı, Çocuk bezi ve Kıyafet bulunduğunu ifade etti.

 

Moro Müslümanlarına Cansuyu sahip çıktı

 

Cansuyu Derneği, Uzak Asya’daki Moro Özerk Bölgesinde binlerce kişiye yardım dağıttı. Bangsamoro’da, Marawi ve Lanao Del Sur bölgelerinde 10.000 kişiye gıda malzemeleri dağıtımı yaptı. Bölgede bir de yetim okulu projesi olan Cansuyu’nun çalışmaları Moro Müslümanlarını memnun ediyor.

 

Nijer'in Tellaberi bölgesine yardım ulaştırdı

 

 

Cansuyu Derneği, dünyanın en fakir ülkelerinden Nijer'de açlık ve susuzlukla mücadele eden insanlara yardım ulaştırdı. Başkent Niamey'deki yardım dağıtımları ardından Mali sınırındaki Tellaberi bölgesine geçen Cansuyu Derneği ekipleri, Nijer'deki partner kuruluşu ONG Jard'ın iş birliğiyle temel gıda maddelerinden oluşan yardım paketlerini, fiş karşılığında önceden tespit edilen ihtiyaç sahibi ailelere dağıttı.

 

 

Cansuyu Cibuti’de binlerce aileye gıda yardımı yaptı

 

 

Cansuyu, yardım seferberliğine bu Ramazan da devam etti. Cibuti de binlerce aileye gıda dağıtımı yaptı. Yaşanan çatışmalardan dolayı ülkelerini terk eden Yemen’li mültecilere de yardımda bulunan Cansuyu Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği ekipleri Cibuti de sevgi karşılandı.

 

 

Nijer'e Ramazan Yardımı

 

Cansuyu ekipleri yardım kampanyası çerçevesinde Nijer'in başkenti Niamey'de yaklaşık bin aileye ramazan yardımında bulundu. Temel gıda maddelerinden oluşan yardım paketlerini, fiş karşılığında önceden tespit edilen ihtiyaç sahibi ailelere dağıttı.

 

 

Cansuyu Gazze’de binlerce insana yardım dağıttı

 

 

Cansuyu Derneği Ramazan ayı nedeniyle Gazze’de yaptığı gıda dağıtımlarını artırdı. Ambargo altındaki şehirde binlerce kişiye yardım ulaştıran dernek daha fazla insana yardım ulaştırmak için hayırseverlere çağrıda bulundu.Dernek daha fazla insana yardım ulaştırmak için çabalıyor.

 

Cansuyu Lübnan’da Suriyeli mültecilere sahip çıktı

 

Cansuyu Yardımlaşma Derneği ekipleri, Lübnan’daki Suriye ve Filistin Kamplarına giderek yüzleri güldürdü. Sabra ve Şatilla, Ayn El Calud başta olmak üzere birçok mülteci kampında yapılan yardım dağıtımları mağdur ve mazlum insanları sevindirdi.

 

 

Cansuyu, Balkanların yetim yüzü Karadağ’ı unutmadı

 

 

Dünyanın dört bir yanındaki muhtaçlara bu sene de umut olmayı başaran Cansuyu Derneği, Osmanlı’nın mirası Balkanları da unutmadı. Bu Ramazan Karadağ’da yüzlerce gıda kolisi dağıtan Cansuyu ekipleri, ülkenin Plav ve Gusinye şehirlerindeki çalışmalarını tamamladı.