Kategoriler
Afrika’ya ‘CANSUYU’ Oldular

Afrika’ya ‘CANSUYU’ Oldular

13-09-2016

Mali’de açtıkları kuyular ile orda yaşayan insanların sağlıklı içme sularına kavuşmalarına vesile olan Cansuyu, Mali’nin Segou bölgesinde 10 su kuyusunun açılışını gerçekleştirdi.

Cansuyu Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği, Afrikalı mazlumlara el uzatmaya devam ediyor. Mali’de açtıkları kuyular ile orda yaşayan insanların sağlıklı içme sularına kavuşmalarına vesile olan Cansuyu, Mali’nin Segou bölgesinde 10 su kuyusunun açılışını gerçekleştirdi. Açılışlar sonrası Cansuyu gönülleri yine aynı bölgede yaptırılan Cami ve külliyenin inşaatlarını ziyaret edip çalışmaları kontrol etti.

AHMET SESLİ / MALİ

  Dünyadaki tüm mazlum ve muhtaçlara yardım elini uzatıp yüzlerinde bir tebessüm oluşturmayı amaçlayan Cansuyu Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği, bu kez de Batı Afrika ülkesi olan Mali’deki muhtaçlara elini uzattı. Afrika’nın hemen her yerinde orada yaşayan insanların temiz sağlıklı içme sularını hızlı bir şekilde ulaşmaların sağlamak için su kuyuları açan Cansuyu, bu kez de Mali’de su kuyuları açtı.

MALİ’YE 10 SU KUYUSU

Batı Afrika ülkesi olan ve açlığın, savaşların ve sömürünün pençesinde olan Mali’nin Segou bölgesinin ulaşılması zor kırsal kesimlerinde Türkiye’den hayırseverlerin bağışları ile yapılan 10 su kuyusunun açılışını dualarla gerçekleştirdi. Açılış için bölgeler giden Cansuyu gönüllülerini insanlar büyük içtenlik ve kardeşlik ile karşıladı. Açılan kuyudan çıkan ilk su ile orada yaşayan özellikle çocuklar büyük bir heyecan ve sevinç yaşadı. Açılan 10 su kuyusu ile Cansuyu Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği’nin Mali’de açtığı su kuyularının sayısı 120’ye ulaşırken Afrika’nın tamamında ise bu sayı bin 500’ü buldu.

CAMİ VE KÜLLİYE’Yİ ZİYARET ETTİLER

Mali’nin Segou bölgesinde su kuyularının açılışının yapılmasının ardından Cansuyu gönüllüleri Türkiye’den hayırseverlerin bağışları ile yaptırılan cami ve külliyeyi ziyaret etti. İnşaat halinde olan ve yapımında sona yaklaşılan iki katlı olup içinde on iki sınıfın bulunduğu cami ve külliyenin son durumunu kontrol eden gönüllüler “ Kamerun ve Çad’da cami ve külliyemiz var. İnşallah en yakın zamanda buranın da yapımını tamamlayıp Malili kardeşlerimize bırakacağız. Allah bu cami ve külliyenin ve diğerlerinin yapımını sağlayan hayırseverlerimizden razı olsun” diyerek konuştular.