Kategoriler
Sri Lanka’da 3 bin aileye ulaştık

Sri Lanka’da 3 bin aileye ulaştık

15-09-2016

Cansuyu Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği’ne Türkiye’de emanet edilen kurban hisseleri Sri Lanka’nın Mannar bölgesindeki köylerde usulüne uygun kesilerek muhtaç 3 bin aileye ulaştırıldı.

Cansuyu’nun Türkiye’den gönderilen Muhammet Ali Aydın başkanlığındaki Ramazan Kaya ile Abdulfettah Yazıcı’dan oluşan ekip uzun süren meşakkatli bir yolculuğun ardından önce havayoluyla Colombo’ya ardından mültecilerin yoğun olarak yerleşik oldukları Mannar bölgesine karayolu ile ulaştılar. Bayram öncesinde bölgede bulunan büyükbaş hayvanlardan kesilecek kurbanları satın alan ekip, bayramın 1. Günü sabah bayram namazı ardından profesyonel kasaplarla kesim işlemlerini gerçekleştirdi. İki ayrı bölgede toplanan kurban etleri cami içerisinde 5 kiloluk paketlere ayrıldı. Camide yapılan anonslarla davet edilen önceden belirlenmiş muhtaç ailelere kurban etleri dağıtıldı.

Cansuyu ekibi; her yıl geleneksel hale getirilen vekalet yoluyla teslim edilen kurbanların muhtaçların bulunduğu ülkelerde kesilmesini sağladığı gibi Sri Lanka’da da hakkıyla gerçekleştiridi. Kesim öncesinde hisse sahiplerinin isimleri zikredilerek vekalet kasaplara verildi. Kesim sonrasında ise etler belirli yerlerde toplanarak paketlenip ihtiyaç sahiplerine ulaştırıldı.

RAMAZAN KAYA - MANNAR-SRİ LANKA