Kategoriler
Türkiye'den Dünya'ya yardım eli

Türkiye'den Dünya'ya yardım eli

Dünyanın birçok bölgesinde Kurban çalışması yapan Cansuyu Yardımlaşma Derneği bu kurban bayramında 1 milyon yardıma muhtaç insana ulaşarak kurban eti dağıttı.

Türkiye'nin yardım kuruluşları Kurban Bayramı dolayısıyla Afrika'dan Tanzanya'ya, Balkanlar'dan Habeşistan'a, Ekvator'dan Sri Lanka'ya kadar dünyanın dört bir tarafındaki ihtiyaç sahibi yüzlerce aileye kurban eti dağıttı.

Dünyanın birçok bölgesinde Kurban çalışması yapan Cansuyu Yardımlaşma Derneği bu kurban bayramında 1 milyon yardıma muhtaç insana ulaşarak kurban eti dağıttı. Hayırseverlerin kendisine emanet ettiği bütün kurbanları tek tek kayda alan dernek ve bütün kurbanları bayram süresince kesti ve et olarak dağıttı.  

EMANETLER YERİNE ULAŞTI

Fildişi Sahili Cumhuriyeti, Gazze, Habeşistan, Sri Lanka, Togo, Burkina Faso, Kamerun gibi daha birçok ülkede bütün kurbanlar kesildi ve emanetler yerlerine ulaştırıldı. Cansuyu Fildişi ekibinden İbrahim Uğur Demiralay “Kardeşlerimizin yoksun, yoksul, susuz, ama sade, ama temiz, ama samimi olanların hallerini görmek, selam vermek ve almak ne kadar mükemmel bir duygu” ifadelerini kullandı. 

 

GÜNEŞ GAZETESİ