Kategoriler
Cansuyu Senegal'de iz bıraktı

Cansuyu Senegal'de iz bıraktı

2016 yılı kurban çalışmaları kapsamında dünyanın dört bir yanında çalışmalar yapan Cansuyu Derneği, Afrika'nın en batısındaki Senegal'i de unutmadı.

Kurban dolayısıyla ülkede bulunan Cansuyu ekibi, derneğe bağışlanan kurbanlardan keserek ihtiyaç sahiplerine ulaştırdı.

Kurban Çalışmalarını Başkent Dakar'a 250 km mesafedeki Louga bölgesindeki Koki şehri ve civarında yürüten ekip, Bayram'dan iki gün önce bölgeye giderek çalışmalarına başladı. Kurbanlıklar seçilerek, kesimi yapılacak yerlere intikal ettirildi. Bayram namazına müteakip kesimlere başlandı ve iki gün içerisinde bitirildi.

150 büyükbaş hayvanın kesildiği Senegal’deki çalışmaları değerlendiren ekip Başkan'ı Murat SALİ, çalışmaları hayırlısıyla tamamladıklarını belirterek, burada bulunmaktan dolayı duydukları memnuniyeti dile getirdi.

Herhangi bir aksaklık yaşamadan emanetleri yerine ulaştırdıklarını beliren SALİ, "kurban Bayram'ında Cansuyu’nun Batı'ya doğru en ulaştığı en son noktadayız. Ümmetin emanetlerini kara kıtanın en uç noktasındaki kardeşlere ulaştırmış olmak çok güzel. Derneğimiz Senegal'de ilk kez kurban çalışması yaptı. Şükürler olsun ki çok verimli bir çalışma oldu. Partner kuruluşumuzla birlikte çok titiz bir çalışma yürüterek kurbanları tedarik ettik, usulüne uygun olarak vekaletleri okuyarak kesimini yaptık, daha önceden tespit edilen ailelere, Kuran enstitülerine, yetimhanelere dağıtımını gerçekleştirdik. Ulaştığımız insanlara sadece et değil aynı zamanda Türkiye deki kardeşlerinin selam ve sevgilerini de ilettik. Bu mazlum coğrafyada, kurban Bayram'ında, insanların yüzünde tebessüm, yüreklerinde sevgi ve geleceklerinde umut olduk. İnşallah Cansuyu Derneğimizin bu çalışmaları ümmetin birliğine vesile olacaktır” dedi.

2016 yılı kurban çalışmaları için Senegal'de bulunan Cansuyu Derneği ekibi, büyükelçilik ve TİKA'yı da ziyaret ederek çalışmalar konusunda istişarelerde bulundu.