Kategoriler
Cansuyu, Sudan çalışmaları devam ediyor

Cansuyu, Sudan çalışmaları devam ediyor

Cansuyu Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği 2016 Kurban Organizasyonu kapsamında Sudan’da bulunan ekip, Sudan'ın en büyük yardım kuruluşu İhsan ve Hayır Derneği'ni ziyaret etti. Cansuyu Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği 2016 Kurban Organizasyonu kapsamında Sudan’da bulunan ekip, Sudan'ın en büyük yardım kuruluşu İhsan ve Hayır Derneği'ni ziyaret etti.

 

 

Türkiye'den hayırsever vatandaşların yaptıkları kurban bağışlarını Sudan'ın farklı bölgelerinde yoksullara ulaştırmak üzere bu ülkeye gelen ekip, kurban kesimi, dağıtımı ve çeşitli temasların ardından İhsan ve Hayır Derneği’ne ziyarette bulundu.

 

İhsan ve Hayır Derneği Genel Başkanı Salih Osmani,  Genel Merkezlerinde gerçekleşen görüşmede yaptığı konuşmada, Cansuyu ile İhsan ve Hayır Derneği’nin ortaklaşa yeni alanlarda hizmet vermek için çalışmalar yaptıklarını ifade etti.

 

Türkiye'den Sudan'a yardımda bulunan başta Cansuyu olmak üzere tüm derneklere teşekkürlerini ileten Osmani, şöyle konuştu:

 

"Öncelikle Cansuyu Derneği'ne ve hayırsever Türkiye halkına Sudanlı kardeşlerine yaptıkları yardım ve gösterdikleri kardeşlik duyguları için derneğimiz ve Sudan halkı adına şükranlarımı sunuyorum. Türkiye'nin yardım elini biliyoruz, Türkiye milyonlarca Suriyeli mülteciyi barındırıyor ve aynı zamanda dünyanın dört bir yanındaki kardeşlerine yardım eli uzatıyor. Bu minvalde Sudan'daki çalışmalarını da takdirle karşılıyoruz. Geçmişte kadim dostlukları bulunan Türkiye ile Sudan arasındaki ilişkiler önümüzdeki dönemde daha sıkı ve güzel bir şekilde devam edecektir. Bu vesileyle Cansuyu ile İhsan ve Hayr Derneği olarak gelecekte iş birliğimizin çeşitli alanlarda genişlemesini umuyoruz.''

 

Cansuyu 2016 Kurban Organizasyonu Sudan Ekip Sorumlusu Musa Ahmet Kaya ise Türkiye ve Sudan'ın kardeşliğinin her alanda devam edeceğini ve Sudan'a yönelik yardımların bundan sonraki dönemlerde de artmasını ümit ettiklerini belirterek şunları kaydetti:

 

"Bugün Sudan'a Türkiye halkının sevgi ve selamlarını getirdik. Umuyoruz ki Sudan, attığı adımlarla hızla kalkınır. Sudan'ı takdir ediyoruz çünkü kendisi zor durumda olmasına, ekonomik ambargoya maruz kalmasına rağmen kendi acısını unuttu, Eritre, Somali, Etiyopya ve Suriyeli mültecileri kabul etmektedir. Umuyoruz ki gelecekte Sudan elindeki imkanlardan su, güneş, enerji ve madenleri işletir. Bu imkanlarını değerlendirir ve kısa sürede kalkınır. Bizim yaptığımız yardımlar, sembolik yardımlardır. Önemli olan ülkenin kendi ayağı üzerinde durmasıdır. Türkiye halkının kurbanlarını Hartum’da, Gadarif’te ve diğer bölgelerde rahat bir şekilde dağıtmamıza yardımcı olan İhsan ve Hayr Derneği’nin tüm dernek yöneticilerine teşekkür ediyoruz."