Kategoriler
Cansuyu’na ihtiyacımız var

Cansuyu’na ihtiyacımız var

16-09-2016

Türkiye’nin Sri Lanka Büyükelçisi Tunca Özçuhadar, “İkili ülkeler arasında her alanda gelişmeye katkıda bulunan Cansuyu ve diğer STK’lara ihtiyacımız var.” dedi.

 

CANSUYU HEYETİYLE GÖRÜŞEN SRİ LANKA BÜYÜKELÇİSİ TUNCA ÖZÇUHADAR

RAMAZAN KAYA-COLOMBO/ Uluslararası ilişkilerin gelişmesinde STK’ların büyük önemi bulunduğunu bildiren Türkiye’nin Sri Lanka Büyükelçisi Tunca Özçuhadar, “İkili ülkeler arasında her alanda gelişmeye katkıda bulunan Cansuyu ve diğer STK’lara ihtiyacımız var.” dedi.

Dün Sri Lanka’da kurban organizasyonunu gerçekleştiren Cansuyu Derneği’nin heyetiyle görüşen Büyükelçi Özçuhadar, yapılan organizasyonu memnuniyetle karşıladığını belirtti. Cansuyu Derneği’nin dünyanın pek çok ülkesinde yaptığı yardımlara Sri Lanka’nın da eklenmesine çok sevindiğini belirten Özçuhadar, bu tür faaliyetlerin iki ülke arasında ilişkileri olumlu yönde etkilediğini söyledi. Büyükelçi olarak Cansuyu Derneği’nin her yıl Sri Lanka’da faaliyet göstermesini istediklerini dile getiren Özçuhadar, şunları söyledi:

“Türkiye’nin dışa dönük yüzünün önemli unsurlarından birinin de STK’lar olduğunu düşünüyorum. Cansuyu ve diğer STK’ların faaliyetlerini değerlendirdiğimizde büyük başarı sağladıklarını görebiliyoruz. Uluslararası ilişkilerde her alanda gelişmelere büyük katkıda bulunan STK’ları tebrik ediyorum. Başta Cansuyu Derneği olmak üzere bütün STK’lara ihtiyacımız var. Büyükelçilik olarak destek istedikleri takdirde Cansuyu ve diğer STK’lara her türlü yardımı memnuniyetle yapacağımızdan emin olunuz. Sri Lanka’da büyükelçiliğimiz bütün yardım kuruluşlarımızın bir evidir.”