Kategoriler
Cansuyu Nijer ekibi çalışma güncesi

Cansuyu Nijer ekibi çalışma güncesi

Kardeşlerimizle aynı safta namaz kılmak, aynı şişeden su içmek ve ortak paydamız olan İslam’ın bizleri bir araya getirmiş olması anlatılamayacak kadar güzel bir duygu.

Bayram namazı Nijer’in başkenti Niamey in en büyük camisinde kılındı.

 

Birinci gün 6 ayrı bölgede toplamda 75 adet kurban kesilerek muhtaclara dağıtıldı.

 

İkinci gün 8 ayrı bölge de 95 kurban kesilerek dağıtımları gerçekleştirildi.

 

Kurban bayramında zahiren evimizden uzaktık ama kalbimizde hüzün değil sevinç vardı. Çünkü evimizden binlerce kilometre ötede çoğumuzun varlığından bile haberdar olmadığı bir ülkede kardeşlerimizle birlikte bayramın coşkusunu yaşadık.

 

Bu coşkunun yanında Cansuyu derneğimiz aracılığıyla bizlere verilen emanetleri en iyi şekilde yerine getirebilmek için ekibimiz ve partnerimizle birlikte güzel bir çalışma gerçekleştirdik.

 

Belki dağıttığımız kurban etleri açlığı önlemeyecek ama kardeşlerimizin gözlerinde ki sevinç ve mutluluk bizleri mutlu etti.

 

Türkiye de ki çocukların yüzüne bile bakmadığı şekerlemeler ve balonun burada ki çocukların yüzünü ne kadar güldürdüğünü görmek, yaşanılan bütün sıkıntılara rağmen mutlu olduklarını görmek, yıllarca beyazlar tarafından sömürülmelerine rağmen Türkiye bayrağını görünce yüzlerinde oluşan tebessümü görmek, yaşayamayacağımız sevinçleri bizlere yaşattı.

 

Kardeşlerimizle aynı safta namaz kılmak, aynı şişeden su içmek ve ortak paydamız olan İslam’ın bizleri bir araya getirmiş olması anlatılamayacak kadar güzel bir duygu. Başta Cansuyu dernegimizin yöneticilerine ve ekip arkadaşlarım Harun Akdemir, Ahmet Akif Çoban ve Muhammed Salih Büyüksamancı’ya teşekkürü bir borç biliyorum.

 

 

 

İsmail Akduman

Cansuyu Nijer Yardımları Koordinatörü