Kategoriler
Sudan’a Cansuyu olduk

Sudan’a Cansuyu olduk

Cansuyu Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği, Afrika'nın en geniş coğrafyasına sahip 3'üncü ülke olan Sudan'da bulunan Müslümanlara Türkiye'den gönderilen kurban yardımlarını ulaştırdı.

 

 

Cansuyu Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği, Afrika'nın en geniş coğrafyasına sahip 3. ülke olan Sudan'daki Müslümanlara Türkiye'den gönderilen kurban yardımlarını ulaştırdı. Bayram Namazının kılınmasının ardından Kurbanlıkların kesimine başlayan Cansuyu Sudan Ekibi, kesim yaptığı ilk bölgenin ardından zorlu yolculuklardan sonra Gadarif bölgesine ulaştı ve kesimlerine burada devam etti.

 

Gadarif, Dârselam, Adoban, Eş-Şebabiyye ve Dimsaat bölgelerinde kurbanlar tekbir ve salavatlar eşliğinde kesildi.

 

Kesilen kurban etlerinin yanı sıra çocuklara şeker,balon ve çeşitli hediyeler dağıtan Cansuyu Sudan heyeti, Bölgede bulunan Sudan’lı Kardeşleriyle de bayramlaşarak Türkiyeli hayırseverlerin dualarla gönderdikleri kurbanları gerçek muhtaçlara ulaştırdılar.

 

Cansuyu Sudan Ekip Sorumlusu Musa Ahmet Kaya, yaptığı açıklamada ülkenin çok yoksul olduğunu belirterek “Emperyalist güçler Afrika’nın bilhassa Müslüman ülkelerindeki sömürgeleri, ambargoları ve iç karışıklıkları sebebiyle mazlum halklara hayatlarını zindan ediyorlar. Bir zamanlar Afrika’nın en büyük ülkesi olan Sudan geçtiğimiz senelerde Darfur meselesi yüzünden ülke Kuzey ve Güney Sudan olmak üzere ikiye ayrıldı. Bu mesele yüzünden binlerce insan iç çatışmalar neticesinde öldürüldü ve ülkelerinden sürüldü. Sudan hala iç çatışmaların, açlığın, kuraklığın ve fakirliğin etkisiyle yorulmuş bir ülke. Bu yüzden Türkiye’den Cansuyu gönüllülerinin göndermiş olduğu kurban vekaletleriyle sofralarında kurbanın bereketini yaşayacaklar. Rabbimiz bütün kardeşlerimizden razı olsun.”

 

Cansuyu Sudan Ekibinde bulunarak Türkiye’den alınan emanetleri Sudan’daki sahiplerine ulaştıran Musa Ahmet Kaya, Beytullah Karataş, Fatih Elbaşı ve Ahmet Yiğit Türkiye'den kurban bağışında bulunan Cansuyu gönüllülerine teşekkür etti.