Kategoriler
Burkina Faso yerel yönetiminden Cansuyu’na tam destek

Burkina Faso yerel yönetiminden Cansuyu’na tam destek

Kurban Bayramı münasebetiyle Burkina Faso’nun kuzey bölgelerinde bulunana Gorom Gorom şehrine Kurban Organizasyonu gerçekleştirmek üzere giden Cansuyu gönüllülerine Gorom Gorom Belediye Başkanı ve Milletvekillerden tam destek geldi.

Bayram öncesi bölgeye giden ekibi karşılayan ve minnettarlıklarını ileten Gorom Gorom’un seçilmiş belediye başkanı İbrahim Tahir organizasyon süresi boyunca her türlü desteği Cansuyu ekibine sağlayacağını belirtti.

Daha sonra Arefe günü Belediye Başkanı İbrahim Tahir’e makamında iadei ziyarette bulunan Cansuyu ekibi Belediye Başkanı İbrahim Tahir’e ve Belediye personeline teşekkürlerini iletti. Samimi bir ortamda gerçekleşen ziyarette Başkan Tahir Cansuyu Derneği’nin bölgede yaptığı faaliyetlerden memnuniyet duyduklarını, halkına yapılan bu iyilik karşılığında Türkiye’deki hayırseverlere teşekkürlerini ve dualarını ilettiklerini belirtti. Şehir hakkında ve bölge hakkında başkandan detaylı bilgi alan ekip görüşlerini ve sorularını başkana iletti. Daha sonra Cansuyu Derneği adına Burkina Faso ekibi sorumlusu Mehmet Savaş, Gorom Gorom Belediye Başkanı İbrahim Tahir’e hediye takdim etti.

Başkan İbrahim Tahir, bayram sonu ekibi uğurlamak üzere tekrar ekiple bir araya gelerek yapılan kurban çalışmasının halkı için çok büyük bir hizmet olduğunu bundan dolayı Türkiye’ye, hayırseverlere ve Cansuyu Derneği’ne teşekkürlerini iletti. Başkan Tahir, Gorom Gorom şehrinin sorunlarını ve çözüm önerilerini detaylı bir şekilde anlatan bir rapor hazırlatıp ekibe, Türkiye’de yetkili makamlara iletilmesi ve dernek tarafından değerlendirilmesi üzere vererek Gorom Gorom’da gerçekleştirilebilecek projelerden bahsetti. Ekip Başkanı Mehmet Savaş, detaylı bir şekilde hazırlanan bu rapordan dolayı başkana teşekkür ederek, ilerleyen süreçte bu rapor çerçevesinde Burkina Faso’da daha güzel çalışmaların yapılabileceğini belirtti.