Kategoriler
Kurban Değerlendirme Toplantısı yapıldı

Kurban Değerlendirme Toplantısı yapıldı

14-11-2016

Köylü, Ankara'nın Kızılcahamam ilçesindeki bir otelde düzenledikleri Kurban Değerlendirme Toplantısı'nda yaptığı konuşmada, Müslümanların dünyada dışlanmaya başlandığını söyledi.

Köylü: Müslümanları dışlıyorlar

 

Cansuyu Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Genel Başkanı Mustafa Köylü, dünyada Müslümanlara karşı yoğun bir baskı kurulmak istendiğini belirtti.

 

Köylü, Ankara'nın Kızılcahamam ilçesindeki bir otelde düzenledikleri Kurban Değerlendirme Toplantısı'nda yaptığı konuşmada, Müslümanların dünyada dışlanmaya başlandığını söyledi. Toplantıya, Genel Başkan Mustafa Köylü, Genel Muhasip Celal Asiltürk, Genel Başkan Yardımcısı Cemalettin Lafçı, Yönetim Kurulu Üyesi Murtaza Özkanlı, Yönetim Kurulu Üyesi Lütfi Kibiroğlu ve kurban organizasyonunda görev alan gönüllüler katıldı. Dünyanın dört bir yanında kurban kesimi ve dağıtımı yapan gönüllüler, yaptıkları sunumlarla detaylı bilgiler verdiler.

 

Toplantıda konuşan Cansuyu Genel Başkanı Köylü, Cansuyu’nun yardım çalışmalarının artmaya devam ettiğini söyledi. Batının kendi kurdukları terör örgütleriyle yaptıkları eylemlerin Müslümanlara mal edilmeye çalışıldığını ifade eden Köylü, şöyle devam etti:

 

''Dünyada Müslümanlar üzerinde yoğun bir baskının kurulmak istendiği aşikardır. Müslümanlar dünyada dışlanmaya başlandı. Müslümanların bunalımı söz konusudur. İslam dünyası bunalmış vaziyettedir. Ben inanıyorum ki bu bunalım ve sıkıntının altından yeniden İslam medeniyeti doğacaktır ve İslam ışığı bütün dünyayı aydınlatacaktır.''

 

Köylü, dünyanın dört bir yanında kendilerine emanet edilen kurbanları yerindeki mazlum insanlara ulaştırdıklarını kaydetti.

 

Türkiye'deki Müslümanların dünyadaki mağdur insanlarının yanı başında yer almasının çok önemli ve hayırlı bir hizmet olduğunun altını çizen Köylü, kendilerine destek veren tüm hayırseverlere ve gönüllülerine teşekkür etti.

 

Öte yandan Cansuyu Kurban Organizasyonu kapsamında dünyanın birçok bölgesine giden Cansuyu ekipleri ise gittikleri ülkelerde edindikleri izlenimleri ve raporları toplantıda dile getirdiler.