Kırgız Bakandan Cansuyu´na Teşekkür

Kırgızistan'da yaşanan kardeş kavgasının ardından mülteci konumuna düşen ve evlerini, yurtlarını kaybeden Kırgız vatandaşlarına tonlarca gıda yardımında bulunan Cansuyu Yardımlaşma

Kırgızistan'da yaşanan kardeş kavgasının ardından mülteci konumuna düşen ve evlerini, yurtlarını kaybeden Kırgız vatandaşlarına tonlarca gıda yardımında bulunan Cansuyu Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği'nin çaba ve gayretleri gözden kaçmadı. Cansuyu heyetiyle bakanlık binasında görüşen Kırgızistan Gençlik Bakanı Aliyas Bek Alimkuluf, bu yardımların çok büyük önem taşıdığını ve Kırgız halkının asla unutmayacağını söyleyerek, "Türkiye milletiyle kardeşiz. Kardeşin kardeşe yaptığı yardımlar asla unutulmayacaktır. Bizim sizlere kapımız da gönlümüz de açıktır" dedi.

Kırgızların ve Türk vatandaşlarının kardeş olduklarını önemle vurgulayan Kırgız Bakan Alimkuluf, bir müddet kesilmiş olan kardeşlik ilişkilerinin artık yeniden başladığını belirtti. Türkiye'den gönderilen yardımlardan dolayı kardeşlerinin yanlarında olduğunu hissettiklerini ve büyük sevinç duyduklarını kaydeden Alimkuluf, "Cansuyu Yardım Derneği'ne ve yardımlarını bu dernek aracılığı ile Kırgızistan'a gönderen hayırsever vatandaşlarınıza çok teşekkür ediyoruz. En kötü günümüzde her anlamda yardımlarınızı esirgemediniz. İnşallah sizin gibi kardeşlerimiz olduğu sürece Kırgızistan daha hızlı bir şekilde toparlanacak ve dünya sahnesinde hak ettiği yerini alacaktır. Bizim Cansuyu'na ve Türk milletine kapımız da, gönlümüz de açıktır" diye konuştu.

Türkiye ile Kırgızistan arasındaki uzak mesafeyi hatırlatarak Cansuyu Genel Merkezine bir teşekkür belgesi gönderen Kırgızistan Gençlik Bakanı Aliyas Bek Alimkuluf, "Yokluk günümüzde yanımızda olmanızdan dolayı son derece büyük sevinç ve onur duyuyoruz. Kardeşlerimiz binlerce kilometre öteden gelerek sıkıntıda bulunan Kırgızistan halkına yardımda bulunuyor. Allah milletinizden, Cansuyu yöneticilerinden, gönüllülerinden ve yardım sever halkınızdan razı olsun. Çünkü Kırgızistan kendi gayretlerinin yanı sıra kardeşlerinin vereceği desteklerle kalkınacaktır" şeklinde konuştu.

02-01-2013