40 Bin Arakanlı Muhtaca Kurban Eti Dağıtımı Yapıldı

Cansuyu Derneği ekipleri, 40 bin Arakanlı muhtaca kurban eti dağıttı.

 

Myanmar'daki ihtiyaç sahiplerine kurban bağışlarını ulaştırmak üzere İstanbul'dan yola çıkan Cansuyu Yardımlaşma Derneği ekibi, Myanmar'ın Arakan eyaletinde kurban kesimleri gerçekleştirdi.

 

Derneğin Myanmar sorumlusu Bayram Numan Köksal, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Türkiye başta olmak üzere Afrika'dan Asya'ya, Orta Doğu, Uzak Doğu ve Balkanlara kadar dünyanın birçok ülkesinde kurban kestirdiklerini ve etlerini muhtaçlara ulaştırdıklarını söyledi.

 

Köksal, bundan önceki bayramlarda olduğu gibi bu yıl da Kurban Bayramında Arakan'ın köylerinde ve kamplarında kalan Müslümanlara kurban eti ulaştırdıklarını belirtti.

 

Amaçlarının özellikle kimsesiz ve abluka altında kamplarda yaşamak zorunda bırakılan ve kendilerine uzanacak yardım eli bekleyen binlerce ihtiyaç sahibi Müslümana ulaşmak, az da olsa onları sevindirmek ve yüzlerini güldürmek olduğunu kaydeden Köksal, bu nedenle Arakan bölgesine geldiklerini ifade etti.

 

Köksal, şöyle konuştu:

 

"Türkiye başta olmak üzere Afrika'dan Asya'ya Filistin kamplarından Gazze'ye kadar tüm mazlum ve muhtaçlara kurban etlerini ulaştırmak üzere yollara çıktık. Bugün de Myanmar Arakan bölgesindeyiz. Bu bölgede yaşayan yaklaşık 40 bin muhtaç ve mazlum kardeşlerimize  Anadolu'dan gönderilen bu emanetleri ulaştırıyoruz. Arakan'da yaptığımız çalışmalar sadece bu bölgede insanlara yardım ulaştırmak değil. Aynı zamanda Arakanlı Müslümanların sahipsiz ve yalnız olmadıklarını, her ne şartta olursa olsun hem maddi hem manevi olarak kardeşlerimizin yanında olduğumuzun bilinmesini istiyoruz."

27-08-2018