Bursunu Arakan’a Bağışladı

Çorum’da bir öğrenci bursunu Arakan’a gönderilmek üzere Cansuyuna emanet etti.

 

Nerede bir gözyaşı nerede bir ıstırap varsa orada olmayı kendisine amaç edinen Cansuyu Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği zulüm altında yaşama tutunmaya çalışan Arakanlı kardeşlerine yardım etmeye devam ediyor.

 

Çorum’da eğitim gören bir öğrenci de Arakanlı kardeşleri için anlamlı bir davranışta bulundu. Baki isimli öğrenci devletten aldığı bursunu, ümmetin kanayan yarası Arakan’da zulme uğrayan kardeşlerinin yaralarının sarılması için Cansuyu Derneği’ne emanet etti.

 

Baki isimli öğrencinin çok anlamlı bir davranışta bulunduğunu ifade eden Cansuyu Derneği Çorum Temsilcisi Emrah Öztekin şunları söyledi: “ Arakan’da zulme uğrayan mazlumlar için bursunu bizlere emanet eden öğrenci kardeşimiz çok anlamlı ve düşünceli bir davranışta bulundu. Bizlerde oradaki zulüm altında yaşama tutunmaya çalışan kardeşlerimize ulaştırılmak üzere emaneti aldık. Maalesef Arakan’da sıkıntılar bitmedi. Cansuyu Derneği olarak zulmün başladığı tarihten itibaren oradaki kardeşlerimizin yaralarını sarmaya devam ediyoruz. Kurban bayramında da hayırseverlerin kurbanlarını kesip oradaki muhtaçlara et olarak dağıtacağız.” dedi.

22-07-2020