CANSUYU KURBANA HAZIR

Cansuyu bu sene 4 kıta, 33 ülkede kurban organizasyonu yapacak.

 

Cansuyu Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği bu yıl da Kurban Bayramı'nda Türkiye başta olmak üzere Afrika, Asya, Ortadoğu, Balkanlar ve Kafkaslarda mazlum ve muhtaçlar için 50 bin civarında kurban kesmeyi hedefliyor.  Bağışçılardan aldığı kurbanlıkları vekalet yolu ile Türkiye genelindeki muhtaçlara dağıtacak olan Cansuyu, yurtdışındaki mazlum coğrafyaların da bu bereketten istifade etmesini sağlayacak. Yardımseverler ile yardıma muhtaçlar arasında köprü olmayı sürdüren Cansuyu, kurban bereketinin tüm İslam coğrafyasına yayılmasına aracı olacak.

 

4 kıtada ve 33 ülkede kurban organizasyonu yapacak olan Cansuyu, Afrika da; Sierra Leone, Senegal, Fildişi Sahili, Gana, Dogo, Burkina Faso, Nijer, Çad, Kamerun, Sudan, Somali, Mali, Liberya, Cibuti, Gine, Benin, Mozambik, Malawi, Burundi, Etiyopya, Asya’da; Pakistan, Bangladeş, Filipinler-Moro, Hindistan, Sri Lanka, Moğolistan, Myanmar-Arakan, Afganistan, Avrupa’da; Makedonya, Bosna Hersek, Orta Doğu’da Lübnan-Filistin Kampları, Gazze ve Türkiye’de kurbanlarını kesecek. Hangi ülkelerde ne kadar kesim yapılacağını, mağduriyet ve muhtaçlık durumuna göre tespit edecek olan Cansuyu, bu bölgelerdeki yardımcı partner kuruluşlar ile kurbanlarını dağıtacak.

 

Kurbanlıklar, Cansuyu tarafından görevlendirilen kişiler tarafından satın alınıp Kurban Bayramı’nın 3. gününün ikindi vaktine kadar belirlenen noktalarda kesilerek muhtaçlara et olarak dağıtılacak. Bütün kesimler tek tek kayda alınıp daha sonra bağışçılara internet sitesi üzerinden ulaştırılacak.

 

Dernek bölgelerdeki kurban fiyatlarını göz önüne alarak dört farklı kurban bedeli belirledi. Kurban bedelleri Afrika'da 400 TL, Asya'da 450 TL, Türkiye, Filistin Kampları ve Balkanlar'da 850 TL, abluka altındaki Gazze'de ise 1300 TL olarak belirlendi.

31-07-2017