Cansuyu 3 Kıtada Kurban Kesecek

Cansuyu Derneği her yıl olduğu gibi 2010 yılı Kurban Bayramı'nda da Türkiye başta olmak üzere Orta Afrika, Doğu Afrika, Güney Afrika, Uzakdoğu Asya, Orta Asya, Güney Asya, Ortadoğu

Cansuyu Derneği her yıl olduğu gibi 2010 yılı Kurban Bayramı'nda da Türkiye başta olmak üzere Orta Afrika, Doğu Afrika, Güney Afrika, Uzakdoğu Asya, Orta Asya, Güney Asya, Ortadoğu, Balkanlar ve Kafkaslar'da mazlum ve muhtaçlar için kurban kesecek. Geçen yıl yurt içinde ve dünyanın çeşitli bölgelerinde düzenlediği kurban organizasyonları ile ihtiyaç sahiplerinin yüzünü güldüren Cansuyu, bu yıl muhtaç, mazlum ve yoksulları sevindirecek.

Kurban bedeli bölgelere göre belirlendi
Bir yıl boyunca evlerine hiç et girmeyen ihtiyaç sahiplerine, hayırseverlerin kurbanlarını ulaştıracak olan Cansuyu, bu yıl ülke ve bölgelere göre üç farklı kurban bedeli belirledi.
 
Buna göre belirlenen kurban bedelleri şöyle;
Pakistan, Asya, Afrika:200 TL;
Çeçen Kampları 250,
Filistin Kampları, Balkanlar 350 TL,
Türkiye 450,
Gazze 500 TL
 
Hazırlıklar Tamamlandı
'Kurban Allah'a yakınlaşmak, muhtaçla paylaşmaktır' sloganı ile Kurban çalışmalarına başlayan Cansuyu, Hangi bölge ve ülkede ne kadar kesim yapılacağını mağduriyet ve muhtaçlık durumuna göre tespit ederek, kurban kesimi yapılacak bölge ve ülkelerdeki partner kurum ve kuruluşlar ile irtibat kurdu.
 
Kurbanlıklar, Cansuyu'nun görevlendireceği kişiler tarafından satın alınacak. Kurban Bayramı'nın 3. gününün ikindi vaktine kadar, belirlenen noktalarda kesilerek ihtiyaç sahiplerine et olarak dağıtılacak.
 
Emanetleri ulaştıracağız
Cansuyu Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Genel Başkanı Mustafa Köylü, Cansuyu'na güvenen hayırseverlerin emanetlerini dünyanın üç kıtasına ulaştıracak olmanın heyecanı içerisinde olduklarını söyledi. Bu yıl bölgelere göre 5 farklı kurban bedeli belirlediklerini belirten Köylü, hayırseverlerin talebine göre kurbanları istenilen bölgede kestireceklerini bildirdi. Bundan önceki kurban organizasyonlarını eksiksiz bir şekilde tamamladıklarının altını çizen Köylü, bu Kurban'da da emanetlerin gerçek sahiplerine ulaşabilmesi için çalışmaları titizlikle sürdürdüklerini ifade etti.
 
Şu anda derneğe yoğun bir teveccühün olduğunu belirten Köylü, alt yapı çalışmalarını ve hazırlıkları gelecek talebin yoğun olacağını göz önünde bulundurarak yaptıklarını kaydetti. Vekaletle alınacak kurbanların kestirilerek et olarak dağıtılacağının altını çizen Köylü, üzerlerine aldıkları her görevi başarı ile yerine getiren Cansuyu gönüllülerinin emanetleri kusursuz bir şekilde gerçek sahiplerine ulaştıracaklarını dile getirdi. Köylü, hiçbir beklenti içinde olmadan büyük bir fedakarlık göstererek bu organizasyonları gerçekleştirecek olan Cansuyu gönüllülerine teşekkür etti.

02-01-2013