Cansuyu Derneği yurt içi yardımlarına devam ediyor

Cansuyu Derneği, Türkiye'nin dört bir yanında yardım faaliyetlerine devam ediyor.

Cansuyu Derneği soğuk kış şartlarının etkisini artırdığı şu günlerde mağdur ve muhtaç durumda olan vatandaşların yardımına koşuyor. Cansuyu Genel Merkezi koordinesinde yürütülen yardım çalışmaları Türkiye’nin 81 ilindeki temsilcilikler ve Cansuyu Gönüllülerinin de desteğiyle devam ediyor. Nüfusun yoğun olduğu bölgeler başta olmak üzere 81 ilin en ücra köşelerine kadar yardımlarını ulaştıran dernek zor durumda kalan vatandaşlara umut oluyor.  

Yurt genelinde tüm ekiplerini sahaya gönderen Cansuyu, mağdur durumda olan vatandaşların yanı sıra muhtaçlara, kimsesizlere, yetimlere ve kışın etkisini artırmasıyla zor durumda olan ailelere yardımlarını yoğunlaştırdı. Acil insani yardımlar kapsamında kışlık kömür, kıyafet ve gıda yardımları yapılıyor. Binlerce tondan oluşan kömürler, içerisinde bir ailenin bir aylık yiyecek ihtiyacını karşılayacak şekilde hazırlanan içerisinde temel yiyecek malzemeleri olan gıda kolileri ve kışın etkisini azaltmak için kışlık kıyafet yardımları muhtaçlara ulaştırılıyor.

Gerçekleştirilen yardımlarla ilgili açıklamalarda bulunan Cansuyu Derneği Ankara Temsilcisi Mehmet Savaş Türkiye’nin en ücra bölgelerindeki vatandaşlara kadar yardımları ulaştıklarını belirtti. Savaş: Cansuyu Derneği olarak yıl boyu yaptığımız yardımları kış şartlarının hâkim olduğu şu günlerde yoğunlaştırdık. Genel Merkezimizin koordinesinde temsilcilerimiz ve gönüllerimizle birlikte 81 ilimizde yardımlarımızı sürdürüyoruz. Türkiye’nin en ücra köşesindeki mağdur vatandaşlarımıza ulaşarak bağışçılarımızın emanetlerini teslim ediyoruz.” dedi.

07.02.2022