Cansuyu, Gazze’ye umut oldu

Günlerdir İsrail tarafından ağır bir şekilde bombalanan Gazze’ye ulaşan ilk Cansuyu ekibi Gazze halkına umut oldu. 30 Kamyon acil yardım, gıda ve sağlık malzemesinin dağıtımına baş

Günlerdir İsrail tarafından ağır bir şekilde bombalanan Gazze’ye ulaşan ilk Cansuyu ekibi Gazze halkına umut oldu. 30 Kamyon acil yardım, gıda ve sağlık malzemesinin dağıtımına başlayan Cansuyu ekibi, abluka altındaki şehrin yaralarını hayırsever vatandaşların desteği ile sarmaya başladı.

Cansuyu Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği’nin ilk ekibi Gazze halkının yaralarını sarmak için yardıma koştu. Abluka altındaki şehre ulaşan ilk Cansuyu ekibi, acil yardım, sağlık ve gıda yardımından oluşan ilk paketleri Gazze halkına ulaştırmaya başladı. 

30 KAMYON YARDIM DAĞITILACAK

Cansuyu Derneği’nin Gazze’deki ilk yardım ekibinde yer alan Dernek Dış İlişkiler Koordinatörü Şerafettin Mollaoğlu, Anadolu Gençlik Derneği İstanbul Şube Başkanı Serhat Akçay, Cansuyu gönüllüsü Ahmet Turan Latif Yıldız ve Gazeteci Yazar Mustafa Uzun, Gazze’de ilk temaslara ve yardım dağıtımına başladı. Derneğin 20 kamyon acil yardım ve gıda ile 10 kamyon ilaçtan oluşan ilk yardımlarının alım ve dağıtımına başladıklarını ifade eden Cansuyu Derneği Dış İlişkiler Koordinatörü Şerafettin Mollaoğlu; “Türkiyeli hayırsever vatandaşların bağışları ile Gazze halkının yardımına koştuk. Anadolu halkı kardeşlerine sahip çıkıyor. 8’er tonluk 30 kamyondan oluşan ilk yardım seferimiz başladı. Gazze halkına umut olmaya geldik” şeklinde konuştu.
 

VURULAN YETİM MERKEZİ DE İNCELENECEK
Türkiyeli hayırseverlerin bağışları ile Gazze’ye yapılan ve önümüzdeki ay açılışı yapılması planlanan Gazze Yetim Merkezi’nin önceki gün İsrail tarafından vurulmuş olması nedeniyle Cansuyu ekibi, burada da incelemelerde bulunacak. Cansuyu Derneği tarafından yaptırılan Gazze Yetim Merkezi’nin yanı sıra yine dernek tarafından yapılan Gazze Balık Çiftliği de incelenecek yerler arasında. Anadolu Gençlik Derneği İstanbul Şube Başkanı Serhat Akçay da “Halkımızın yardımlarının gerçek mağdurlara ulaştığını yerinde görme imkanı elde ettik. Allah bu yardımları gönderen ve getiren herkesten razı olsun. Gazze Türkiye’nin ilgisine ve yardımına muhtaç. Kardeşlerimizi yalnız bırakmayalım” dedi.
 

ŞEHİTLERİN ÇOCUKLARI CANSUYU TARAFINDAN SAHİPLENİLDİ
Cansuyu Derneği yetkilileri ayrıca son saldırılarda şehit olan Gazzelilerin çocuklarının bütün masraflarını da üstlendi. Dernek aynı zamanda evleri yıkılanlara kira ve gıda yardımının yanı sıra kışlık battaniye ve giysi yardımlarını da organize edecek.

02-01-2013