Cansuyu ,Kenya'da Gıda Dağıtımlarına başladı

DADAAB- Kuraklık nedeniyle terk ettikleri ülkelerinden Kenya'da bulunan BM Kamplarına sığınan Somalili mültecilere acil gıda yardımları dağıtılmaya başlandı.

DADAAB- Kuraklık nedeniyle terk ettikleri ülkelerinden Kenya'da bulunan BM Kamplarına sığınan Somalili mültecilere acil gıda yardımları dağıtılmaya başlandı. Cansuyu aracılığıyla Türkiye'den gönderilen yardımlar Kenya'nın Somali sınırındaki Dadaab'ta bulunan 3 ayrı kampta 3 gün boyunca dağıtılmaya devam edecek.

Geçtiğimiz hafta Türkiye'den yola çıkan ve bu hafta başında Kenya'ya ulaşan Cansuyu Yardımlaşma ve Dayanışma Demeği heyeti uzun çalışmaların ardından önce ihtiyaç duyulan malzemelerin teminini sağladı. Özellik çocuklara yönelik gıda maddelerinin temininde sıkıntı yaşanan Kenya'da her türlü gıda maddesini temin ederek kamp bölgesine nakleden heyet, iki gündür BM kontrolünde bulunan kamplarda gıda dağıtımına devam etmektedir.

Güvenlik güçlerinin yardımcı olduğu dağıtımlar aksamadan sürerken, ilk dağıtımların İFO-1 kampında yapıldığı belirtildi. Yeni mültecilerin bulunduğu ve kamplara kabul edilmemiş binlerce çocuk ve kadından oluşan mülteci grupların bulunduğu ve de ölümlerin gerçekleştiği İFO-2 kampında yoğun çalışmalarını ve dağıtımlarını sürdüren Cansuyu heyeti, Deghaley kampı ile Algaderera kampında da dağıtımlarını sürdürecek. Ramazan ayı sonuna kadar 100 bin insana ulaşmayı hedefleyen Cansuyu Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği yetkilileri bölgedeki yardımların aralıksız devam edeceğini bildirdi.

02-01-2013