CANSUYU KURBAN BEDELLERİNİ AÇIKLADI

Cansuyu Derneği 2019 Kurban bedellerini açıkladı.

 

 

Cansuyu Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği 2019 kurban organizasyonları kapsamında hazırlıklarını tamamladı. Bağışçıların emanetleri ile alınan kurbanları vekalet yolu ile kesen ve dağıtan Cansuyu, bu sene de Türkiye başta olmak üzere Afrika, Asya ve Ortadoğu ülkelerinde mazlumlar ve muhtaçlar için 50 bin hisse kurban kesmeyi hedefliyor.

 

2019 Kurban Bayramı’nda, 3 kıta ve 21 ülkede kurban organizasyonu düzenleyecek olan Cansuyu, 50 farklı bölgede kurban kesimi gerçekleştirecek. Hangi ülkede ne kadar kesim yapılacağı, mağduriyet ve muhtaçlık durumuna göre tespit edilecek, bu bölgelerdeki ekipler ve yardımcı partner kuruluşlar ile işbirliği halinde kurban etleri muhtaçlara dağıtılacak.

 

Geçtiğimiz günlerde 2019 Kurban Eğitim Toplantısı ve 2019 Temsilciler Toplantısı’nı gerçekleştiren Cansuyu Yönetimi, hem ülkelere gidecek olan ekipleri belirleyip onlara eğitim verdi hem de Yurt içindeki çalışmalarla ilgili Temsilcilerle görüşüp hazırlıklarını tamamladı.  

 

Cansuyu, bölgelerdeki kurban fiyatlarını göz önüne alarak dört farklı kurban bedeli açıkladı. Buna göre Kurban bedelleri; Afrika'da 650 TL, Asya'da 720 TL, Türkiye, Filistin Kampları ve Yemen’de 1200 TL, abluka altındaki Gazze'de ise 2200 TL olarak belirlendi.

 

Kurbanlar, Cansuyu ekipleri tarafından satın alınıp Kurban Bayramı’nın 3. günü ikindi vaktine kadar belirlenen noktalarda kesilerek muhtaçlara et olarak dağıtılacak. Bütün kesimler tek tek kayda alınıp daha sonra bağışçılara internet sitesi üzerinden ulaştırılacak.

 

Derneğe vekalet vermek isteyenler kurban bedellerini; Cansuyu Derneği resmi internet sitesinden (cansuyu.org.tr) kredi kartı yolu ile ya da Ziraat Bankası, Türkiye Finans, KuveytTürk, Vakıfbank, Vakıf Katılım ve Halkbank'taki bağış/kurumsal tahsilat sisteminden ödeyebilecek. Ayrıca PTT’den 511 75 63 nolu posta çeki hesabına ödeme yaparak ya da Cansuyu il temsilciliklerinden makbuz karşılığında kurban hisselerini alabilecekler.

08-07-2019