Cansuyu, Ramazan hazırlıklarını tamamladı.

Cansuyu Derneği, Ramazan ayı boyunca muhtaçlara ve mazlumlara yardımlarını ulaştıracak.

 

Kurulduğu tarihten bu yana Ramazan aylarında yardım organizasyonları düzenleyen Cansuyu, hayırsever vatandaşların emanetlerini bu Ramazan ayında da gerçek muhtaçlara ulaştıracak. 2019 Ramazan Organizasyonu kapsamında Yurt içinde ve dünyanın farklı bölgelerinde yardım faaliyetleri gerçekleştirecek olan Cansuyu, dünyanın kriz bölgeleri başta olmak üzere muhtaçlara, yetimlere, mültecilere, İslam coğrafyasında mağdur olanlara ve zulüm altında hayata tutunmaya çalışanlara umut ışığı olacak. Ramazan ayı boyunca iftar sofralarından kumanya dağıtımlarına, yetim aylıklarından zekat ve fitre dağıtımlarına kadar birçok alanda yardımlar düzenleyecek olan Cansuyu, Ramazan’ın bereketini mazlum coğrafyalara taşıyacak.

 

2019 Ramazan Organizasyonu kapsamında konuşan Cansuyu Derneği Genel Başkanı Mustafa Köylü; “Ramazan ayında hayırsever vatandaşlarımızın yaptığı bağışları, fitreleri, zekatları muhtaçlara ulaştırmaya devam ediyoruz. Her yıl olduğu gibi bu Ramazan ayında da Türkiye’de ve dünyanın birçok muhtaç ülkesinde yardımlarımız olacak. Ramazan aylarında bizim insanımızın hassasiyeti daha da artıyor. Fitre ve zekâtlarını muhtaç insanlara ulaştırmamız için bize emanet ediyorlar. Yapılan bütün bağışları cinsine uygun olarak fıkıh kuralları çerçevesinde değerlendiriyoruz. Cansuyu Derneği olarak “sizi gerçek muhtaçlara ulaştırır” sloganına inanarak ciddi bir şekilde uygulamaya çalışıyoruz.” dedi. Hayırseverler ile yardıma muhtaçlar arasında köprü vazifesi gördüklerini söyleyen Köylü, faaliyetlerini Yemen, Moro, Arakan gibi kriz bölgeleri başta olmak üzere Türkiye’de ve dünyanın muhtaç bölgelerinde gerçekleştireceklerini, yüz binlerce muhtaç aileye gıda paketi yardımında bulunup iftar sofraları kuracaklarını belirtti.

 

“Kazancımız, Allah için verdiğimizdir.” sloganıyla Ramazan Organizasyonlarını gerçekleştiren Cansuyu, Kumanya bedelini 120 tl, iftar bedelini de 20 tl olarak belirledi.

 

Bağışçılar; Cansuyu Derneği resmi internet sitesinden (cansuyu.org.tr), Ziraat Bankası, Türkiye Finans, Kuveyt Türk, Vakıfbank, Vakıf Katılım ve Halkbank'taki bağış/kurumsal tahsilat sisteminden yardımlarını yapabilecekler. Ayrıca PTT’den 511 75 63 nolu posta çeki hesabına veya Cansuyu İl Temsilciliklerine giderek makbuz karşılığında bağışta bulunabilecekler.

25-04-2019