Cansuyu, Uganda'ya yardım organizasyonu düzenledi

Cansuyu, 2022 Ramazan Organizasyonları kapsamında yardım çalışmalarına yoğun şekilde devam ediyor.

Cansuyu, 2022 Ramazan Organizasyonları Kapsamında Yardım Çalışmalarına Yoğun Şekilde Devam Ediyor

Cansuyu Derneği, 2022 Ramazan Organizasyonları kapsamında Türkiye’de ve dünyanın mazlum coğrafyalarında yardım çalışmalarına yoğun şekilde devam ediyor.

“Kazancımız Allah için verdiğimizdir” sloganı ile her yıl onlarca ülke, yüzlerce bölgede hayırseverler ile yardıma muhtaçlar arasında gönül köprüleri kuran Cansuyu, Ramazan ayının bereketini kardeşleriyle paylaşmayı sürdürüyor.

 

 

Ramazan Kumanyası ve Kur’an-ı Kerim Mealleri dağıtıldı.

 

Doğu Afrika Ülkesi Uganda’da yardım organizasyonu düzenleyen Cansuyu, bölge insanına umut oldu. Uganda’nın Jinja bölgesinde içerisinde temel gıda malzemeleri olan Ramazan kumanyalarını dağıtıldı. Bir ailenin ramazan boyu gıda ihtiyacını karşılayacak şekilde hazırlanan kumanyalar binlerce Ugandalı muhtaca ulaştırıldı. Ayrıca imkansızlıklardan dolayı Kur’an-ı Kerim’e ulaşamayan 120 Ugandalı Müslümana kendi dillerinde hazırlanan Kur’an-ı Kerim Meali dağıtıldı.

 

 

 32 tane temiz su kuyusu açıldı.  

 

Kumanya ve Meal dağıtımlarının ardında bölgedeki sıkıntıların başında gelen temiz su ihtiyacını gidermek için de çalışmalar yapan dernek, Uganda’da Jinja bölgesindeki kurak köylere giderek 32 tane temiz su kuyusu açılışı gerçekleştirdi. On binlerce mazlumun yararlanacağı su kuyuları, hem insanların temiz ve sağlıklı içme su ihtiyacını karşılayacak hem de çamurlu suyun sebep olduğu birçok hastalığın engellenmesine vesile olacak.    

 

 

Ramazan’ın bereketini ve sevincini kardeşlerimizle paylaştık.

 

Gerçekleştirilen Yardım Organizasyonu hakkında açıklamalarda bulanan Cansuyu Derneği Dış İlişkiler Koordinatörü Fırat Aydın, Ramazan’ın bereketini ve sevincini hem yurt içinde hem de mazlum coğrafyalarda paylaşmak için titizlikle çalıştıklarını belirtti. Aydın: “Cansuyu Derneği olarak çalışmalarımızı yoğunlaştırdık. Hayırseverlerin emanetlerini muhtaç kardeşlerimize ulaştırmaya devam ediyoruz. Şimdi de Doğu Afrika Ülkelerinden Uganda’dayız. Burada kardeşimiz için kapsamlı şekilde hazırladığımız Ramazan kumanyaları dağıttık. Temiz su sorunu yaşanan bölgelerde açtığımız 32 su kuyusu ile on binlerce kardeşimizi temiz suya kavuşturduk. Ayrıca buradaki Müslüman kardeşlerimize kendi dillerinde bastırdığımız Kur’an-ı Kerim meali dağıttık. Çalışmalarımıza yoğun ve titiz şekilde devam ediyoruz.” dedi.

11.04.2022