CANSUYU, YEMEN YARDIMLARINA DEVAM EDİYOR

Cansuyu, Yemenli 25 bin muhtaca gıda paketleri dağıttı.

 

Yaklaşık 20 milyon mazlumun açlıkla karşı karşıya kaldığı Yemen’de mağduriyet devam ediyor. 2015 yılından bu yana süren iç savaş ve çatışmalar insanları göçe zorluyor. Ayrıca bulaşıcı hastalıkların artması ile Yemenli aileler hastanelere akın ediyor. Yaşanan olaylar bölgedeki acil insani yardım ihtiyacını artırıyor.

 

Cansuyu Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği büyük bir dramın yaşandığı Yemen’de, mazlum kardeşlerinin acısını dindirmek ve yaralarını sarmak için yardımlarına ara vermeden devam ediyor. Yemen’in Başkenti Sana ile Hudeyde, Taiz, İbb, Atak, Seyyan ve Zimar bölgelerinde insanların beslenme ihtiyacını karşılayabilmesi için gıda takviyesinde bulunan Cansuyu, 25 bin muhtaca gıda paketleri dağıttı.

 

Yemen’de yapılan yardımlarla ilgili açıklama yapan Cansuyu Derneği Dış İlişkilerden Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Hasan Yaşar: “ Yemen’deki mağduriyet devam ediyor ve büyük bir insanlık dramı yaşanıyor. Bölgedeki kıtlık ve hastalıklardan en çok çocuklar etkileniyor. Salgınlardan dolayı her gün binlerce çocuk ve aileler hastanelere akın ediyor. Böyle bir insanlık dramının içinde Cansuyu Deneği olarak bölgede gerçekleştirdiğimiz yardımlarla Yemenli kardeşlerimizin yaralarını sarmaya çalışıyoruz. Geçtiğimiz günlerde 14 bin muhtaç için gıda yardımlarımız olmuştu. Şimdi ise 25 bin muhtaca gıda paketleri dağıttık. Böylece 39 bin Yemenli kardeşimize ulaşmış olduk.” dedi.

 

Yardımların; Başkent Sana, Hudeyde, Taiz, Zimar, İbb, Atak ve Seyyan bölgelerinde gerçekleştiğini belirten Yaşar: “ Hayırsever vatandaşlarımızın desteği ile Yemen’deki kardeşlerimize emanetleri ulaştırdık inşallah bölgedeki yardımlarımız devam edecek.” dedi.

31-12-2018