CANSUYU’NDAN YEMEN'E YARDIM

Cansuyu Yemen’de 14 bin muhtaca gıda yardımında bulundu.

Yemende kriz devam ediyor. Ülkedeki kıtlık, 2015 yılından bu yana devam eden iç savaş ve bulaşıcı hastalıklar Yemenli mazlumları ölümle karşı karşıya getiriyor. Nüfusun yüzde 80’i açlıkla mücadele ederken diğer taraftan iç savaşın şiddetini artırması durumun daha da kötüye gitmesine sebep oluyor. Yemenli çocuklar kurtarılmak için aileleri tarafından hastanelere akın ediyorlar.

 

Bölgedeki sorunlar hat safhada iken Cansuyu Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği yardım faaliyetlerini yoğunlaştırıyor. Özellikle kıtlık sebebiyle zor günler geçiren yemen için Cansuyu Derneği, 14 bin muhtaca gıda yardımında bulundu.

 

Konuyla ilgili açıklamada bulunan Cansuyu Derneği Dış İlişkilerden Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Hasan Yaşar şunları kaydetti: “ Yemende insanlık dramı yaşanıyor. İç savaşın devam etmesi ile bölgedeki kıtlık giderek artıyor ve bundan en çok çocuklar etkileniyor. Her gün yüzlerce çocuk hastanelere kaldırılıyor. Cansuyu Derneği olarak bölgedeki muhtaçların beslenme ihtiyaçlarını karşılamak için gıda takviyesinde bulunduk. 14 bin muhtaca gıda yardımı yaptık. Yardımlarımızı Başkent Sana başta olmak üzere Hudeyde, Taiz, Zincibar ve İbb bölgelerinde gerçekleştirdik.”

 

Bölgedeki yardım çalışmalarının devam edeceğini belirten Yaşar: “ iç savaş ve kıtlığa ek olarak kış şartlarının etkisini artırması yemende daha vahim olayların yaşanmasına neden oluyor. Yemenli muhtaçların yanındayız. İnşallah bölgedeki çalışmalarımız önümüzdeki süreçte de aralıksız devam edecek.” dedi.  

03-12-2018