Çorum’dan Suriye’ye kardeşlik çağrısı

Anadolu Gençlik Derneği Çorum Şube Başkanı Bekir Uyanık, yardım kampanyası ile ilgili yaptığı açıklamada Suriye’deki iç savaşın 4. yılında olduğunu, bu süreçte milyonlarca Suriyeli

Cansuyu Derneği ile Anadolu Gençlik Derneği’nin ortak girişimiyle Suriyeli sığınmacılar için yardım kampanyası başlatıldı.

Anadolu Gençlik Derneği Çorum Şube Başkanı Bekir Uyanık, yardım kampanyası ile ilgili yaptığı açıklamada Suriye’deki iç savaşın 4. yılında olduğunu, bu süreçte milyonlarca Suriyeli’nin ülkesini terk etmek zorunda kaldığını ve 3 milyon Suriyeli’nin de komşu ülkelere sığındığını hatırlattı.

Türkiye’ye sığınan 2 milyon Suriyeli bulunduğuna dikkat çeken Bekir Uyanık, sığınmacıların ekonomik, sosyolojik ve psikolojik sorunlarının her geçen gün daha da arttığını ifade etti.

Duyarlılık sahibi herkesi kampanyaya destek vermeye davet eden AGD Şube Başkanı Uyanık, nakit yardımların Türkiye Finans Katılım Bankası ile Ziraat Bankası Balgat Şubelerine yatırılabileceğini belirterek, Cansuyu ve Anadolu Gençlik derneklerinin internet sitesinden ayrıntılı bilgi alınabileceğini söyledi.

Bekir Uyanık ayrıca tüm GSM operatörlerinin faturalı hatlarından 6639’a “Suriye” yazıp SMS göndererek 5 TL. bağış yapılabileceğini sözlerine ekledi.

Recep SERBES 

09-02-2015