Emanetler Mazlum Coğrafyalara Ulaştırıldı

Cansuyu Kurban Bayramı'nda dünyanın dört bir yanındaki mazlumlara ulaştı.

 

Cansuyu Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği 2019 Kurban Organizasyonu kapsamında dünyanın kriz bölgeleri başta olmak üzere, muhtaçlara, yetimlere, savaş mağdurlarına ve mazlumlara umut ışığı oldu.

 

Kurban Bayramı’nda Kıtlığın dinmediği Yemen’den, katliamların yaşandığı Arakan’a, ilk özgür bayramını yaşayan Bangsamoro’dan Afrika’nın en yoksul ülkelerine kadar birçok muhtaç bölgede Kurban Organizasyonu gerçekleştiren Cansuyu, 3 kıta ve 60 farklı bölgede bir milyona yakın muhtaca ulaştı. Bağışçıların emanetleri ile alınan kurbanları vekalet yolu ile bayramın 3. günü ikindi vaktine kadar belirlenen noktalarda keserek muhtaçlara et olarak dağıtan Cansuyu, 15. kez düzenlediği Büyük Kurban Organizasyonu’ndan da alnının akıyla çıkmayı başardı.

 

Gerçekleştirilen Kurban Organizasyonu için açıklamalarda bulunan Cansuyu Derneği Genel Başkanı Mustafa Köylü, “ bu sene 15. Kurban organizasyonumuzu düzenledik. Her yıl olduğu gibi bu yılda Cansuyu Derneği olarak dünyanın dört bir yanında yardıma muhtaç insanların yanında olmaya devam ettik. Çalışmalarımızda dünya üzerindeki kriz bölgelerine, acil insani yardıma ihtiyacı olan bölgelere, İslam coğrafyasındaki mazlumlara, yetimlere, muhtaçlara öncelik veriyoruz. Bu sene de 60 farklı bölgede bir milyona yakın muhtaca bağışçılarımızın emanetlerini ulaştırdık.” dedi.

 

20-08-2019