Endonezya'da Yardım Organizasyonu Düzenlendi

Cansuyu Derneği 2022 Ramazan Organizasyonu kapsamında Endonezyalı sel mağdurlarına ulaştı.

Cansuyu Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Ramazan 2022 Organizasyonları kapsamında yardım faaliyetlerine ara vermeden devam ediyor. Her yıl ramazan ayında “Kazancımız Allah için verdiğimizdir” sloganı ile yurt içinde ve mazlum coğrafyalarda yardım organizasyonu düzenleyen Cansuyu, son olarak Asya Ülkesi Endonezya’da sel mağdurlarına ulaştı.

 

Endonezya’nın Açe bölgesinde yaşanan uzun süreli yoğun yağışlar sonrası meydana gelen sel ve heyelan nedeniyle binlerce kişi evlerini kaybetti. Daha önce de bölgede birçok yardım organizasyonu düzenleyen Cansuyu, bu kez Ramazan ayında bölge halkının acılarını hafifletmek için yardım organizasyonu düzenledi. İçerisinde temel gıda malzemeleri olan ve bir ailenin Ramazan ayı boyunca sahur ve iftarını rahatça yapabileceği şekilde hazırlanan Ramazan kumanya paketleri binlerce muhtaca ulaştırıldı.

 

Gerçekleştirilen yardım organizasyonu hakkında açıklamalarda bulunan Cansuyu Derneği Dış İlişkiler Koordinatörü Bilal Değirmenci Ramazan ayının bereketi ve sevincini mazlum coğrafyalardaki kardeşleriyle paylaşmaya devam ettiklerini belirtti. Değirmenci: “2022 Ramazan Organizasyonları kapsamında Endonezya’nın Açe bölgesindeyiz. Yoğun yağışlar alan bir bölge olduğu için zaman zaman sel ve heyelan felaketleri meydana geliyor. Yakın zamanda yine meydana gelen sel felaketi nedeniyle insanlar evlerini kaybettiler. Bölgedeki tabiat tahribatı ve alt yapı tahribatı hat safhada bulunuyor. Bizlerde Cansuyu olarak buradaki halkın yaralarını sarmak ve Ramazan ayının bereketini Endonezyalı kardeşlerimizle paylaşmak için yardım organizasyonu düzenledik. Hayırseverlerin emanetleri olan Ramazan kumanyalarını binlerce kardeşimize ulaştırdık. Çalışmalarımız tüm hızıyla sürüyor.” dedi.

15.04.2022