Gecenin Karanlığında Cansuyu

Hayırseverlerin bağışlarını gittikleri bölgelerde belirlenen tüm mazlum ve mağdurlara vaktinde ulaştırmayı hedefleyen Cansuyu ekipleri, Burkina Faso’da binlerce insana kurban etler

Kurban bayramının 1’nci gününde hayırseverlerin kurban vekaleti bağışlarının kesimlerine başlayan Cansuyu ekipleri Dünya’nın pek çok bölgesinde ilk gün gerçekleştirilen kurban kesimlerinin ardından kurban etlerini mazlum ve mağdurlara ulaştırmaya başladı. Vekalet kurbanı kesimleri Kurban Bayramının 3’ncü gününe kadar tamamlanacak ve kurban etleri mazlum ve mağdurlara ulaştırılacak.

KARANLIKTA MAZLUM VE MAĞDURA ULAŞILDI
Cansuyu ekipleri kurban bayramının ilk gününden itibaren hayırseverler tarafından verilen kurban vekaletlerini kesip ardından dağıtımlarına yapmaya başladı. Afrika’nın batısında yer alan Burkina Faso’da kesilen kurbanlar akşamın karanlığında araç farının ışığında dağıtılarak bölgede tespit edilen mazlum ve mağdurlara ulaştırıldı. Burkina Faso’da gerçekleştirilen dağıtımlar önceden belirlenen 4 bölgede gerçekleştirilirken, tespit edilen bölgelerde belirlenen tüm ailelere emanetleri teslim edildi.

GECENİN ZİFİRİ KARANLIĞINDA VEKALETLERİ ULAŞTIRMAYA DEVAM EDİYORUZ
Bölgede Cansuyu gönüllüsü olarak bulunan Ali Ayata, Kurban Bayramının ilk günü itibariyle vekaletlerin kesimlerine ve dağıtımlarına ilişkin olarak çalışmalara hızla başladıklarını ifade ederek, “Bayramın ilk günü etsiz ev kalmayacak hedefiyle kendimizi ve ekibimiz motive ederek çalışmalarımıza hızla başladık. Kara kıta Afrika’da kucaklaşmanın heyecanını yaşayarak binlerce kişiye ve hanelere can suyu olabilmek için gecenin zifiri karanlığında da olsa bize verilen vekaletleri mazlum ve mağdura ulaştırmanın gayretini gösteriyoruz. Afrika’nın batısında bulunan Burkina Faso’da Bayram boyunca çalışmalarımıza devam edeceğiz” dedi.

10.07.2022