Genel Başkanımız Mustafa Köylü, Hatay’da

Çeşitli temaslarda bulunmak ve Suriyeli mülteciler hakkında bilgi almak üzere Hatay'a gelen Cansuyu Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Genel Başkanı Mustafa Köylü, Saadet Partisi Hat

Hatay'a gelen Cansuyu Genel Başkanı Köylü: "Problemleri bir takım güçler kontrollü olarak çıkarıyor"

Çeşitli temaslarda bulunmak ve Suriyeli mülteciler hakkında bilgi almak üzere Hatay'a gelen Cansuyu Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Genel Başkanı Mustafa Köylü, Saadet Partisi Hatay İl Başkanı ve GİK üyesi Dr. Necmettin Çalışkan’ı ziyaret etti.

Cansuyu derneğinin çalışmaları hakkında Çalışkan’a bilgi veren köylü, dünyadaki Müslümanların büyük zulümler altında olduğunu ve bunun bilinçli olarak bir takım güçler tarafından yapıldığını ifade ederek, " Bölgemizde ve küresel anlamda Müslümanların yaşadığı problemlere bir takım güçler planlı ve kontrollü olarak çıkarıyor. Bunun için dikkatli olmamız lazım.  İnsani yardım kuruluşu olarak çalışmalarımızı bu çerçevede büyük bir titizlikle yürütüyoruz" dedi.

Dr. Necmettin Çalışkan da bölgemizde Suriyeli mültecilerin sıkıntılarının çok fazla olduğunu ifade ederek, bu nedenle Cansuyu derneğinin bu bölgeye çalışmalarında ağrılık vermesini beklediklerini söyledi.

 

 

16-12-2013