Lübnan’daki̇ Mülteci̇lere Yardım Organi̇zasyonu

Cansuyu Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği yardımlarına ara vermeden devam ediyor.

 

Cansuyu Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği yardımlarına ara vermeden devam ediyor. Ülkelerindeki savaştan dolayı Türkiye başta olmak üzere dünyanın birçok ülkesine mülteci olarak sığınan Suriyeliler, hayırsever vatandaşların desteği ile yaşama tutunmaya çalışıyor.

 

Daha önce Türkiye’deki mülteciler ile birçok ülke ve bölgedeki mültecilere yardımlarını ulaştıran Cansuyu, son olarak Lübnan’ın Bekaa Vadisi'nde bulunan Arsel kamplarındaki Suriyeli Mülteciler için yardımlarda bulundu. Bölgede 6 bin kişiye gıda yardımı yapan Cansuyu, 700 adet yatak ile 600 adet battaniye dağıtımı yaptı. Ayrıca bu kamplardaki mültecilerin ısınma sorunu için her biri 20 litreden oluşan 2 bin 40 adet ısınma malzemesi dağıtıldı.

 

Yapılan yardım organizasyonu hakkında açıklama yapan Cansuyu Derneği Dış İlişkilerden Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Hasan Yaşar şunları kaydetti: “ Lübnan’ın Bekaa Vadisi’nde bulunan Arsel kamplarındayız. Burada yaklaşık 72 bin Suriyeli Mülteci kardeşimiz yaşam mücadelesi veriyor. Cansuyu Derneği olarak bölgede 6 bin muhtaca gıda dağıtımı yaptık. 700 adet yatak ve 600 adet battaniyeden oluşan barınma yardımlarımız oldu. Ayrıca soğuk kış günlerinde bölgenin şartlarına uygun olarak her biri 20 litreden oluşan 2 bin 40 adet yakacak dağıttık.”

 

Nerede gerçek bir muhtaç varsa oraya ulaşmayı amaç edindiklerini belirten Yaşar: “ Hayırsever vatandaşlarımızın desteği ile yardımlarımıza devam edeceğiz. Bu organizasyona vesile olan herkese teşekkür ediyoruz.” dedi.

06-02-2019