Merhum Oğuzhan Asiltürk Hayratı Burundi’de açıldı

Cansuyu Derneği, Merhum Oğuzhan Asiltürk adına Burundi'de su kuyusu açtı.

Cansuyu Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği, Doğu Afrika ülkesi Burundi'de açtığı 20 su kuyusuyla ihtiyaç sahiplerine temiz su ulaştırdı. Dernek, vefat eden Milli Görüş Hareketi'nin öncü isimlerinden Merhum Oğuzhan Asiltürk adına Burundi'de inşa ettiği su kuyusu hayratının açılışını da gerçekleştirdi.

 

 

CANSUYU SU KUYUSU PROJESİ İLE TEMİZ SUYA KAVUŞUYORLAR

 

Dernekten yapılan açıklamaya göre, dünyada 2 milyardan fazla insanın temiz suya erişim sorununu çözmek için başlatılan "Su Kuyusu Projesi" ile milyonlarca insan hasret kaldıkları temiz suya kavuşturuluyor.

Doğu Afrika ülkesi Burundi'nin kurak bölgelerinde 20 temiz su kuyusu açılışı gerçekleştirerek bölge halkının hizmetine sunan dernek, on binlerce insana umut oldu. Açılan kuyular sadece bölgedeki temiz su sıkıntısını çözmekle kalmıyor, kirli suyun sebep olduğu bulaşıcı hastalıkların önüne geçilmiş oluyor. Ayrıca, bölgedeki tarım ve hayvancılığın da gelişmesine katkı sağlanıyor.

 

 

OĞUZHAN ASİLTÜRK'ÜN HAYRATINA SU KUYUSU AÇILDI

 

Dernek, vefat eden Milli Görüş Hareketi'nin öncü isimlerinden ve eski Saadet Partisi Yüksek İstişare Kurulu Başkanı Oğuzhan Asiltürk adına Burundi'de inşa ettiği su kuyusu hayratının açılışını gerçekleştirdi. Bölgede bulunan Teknik ve Meslek Lisesi'nin bahçesinde dualar eşliğinde açılan hayrat bölgedeki öğrencilerin ve muhtaç kişilerin temiz su ihtiyacını karşılayacak.

13-10-2021