Miniklerde deprem bölgesini unutmadı

Deprem bölgelerine yardımlar ulaştırılmaya devam ediyor. Tüm Türkiye seferber olurken, çocuklarda bu seferberliğe dahil oldu. Çocuklar, Cansuyu Derneği bağışta bulundu.

Kahramanmaraş merkezli depremden 10 il etkilendi. 10 ilde de ciddi yıkımlar gerçekleşirken, 85 milyon vatandaş ile tüm Türkiye bölgeye yardım gönderebilmek için seferber oldu. Bu seferberlikte bedenleri minik ama yürekleri kocaman olan çocuklarda etkilenerek, deprem bölgelerine Cansuyu Derneği aracılığı ile yardımlarını gönderdi. Çocukların gönderdiği yardımlarda bulunan notlar ise göz doldurdu.

 

8’NCİ SINIF ÖĞRENCİSİ HARÇLIKLARI İLE OYUNCAK GÖNDERDİ


Trabzon’dan bölgeye yardımlarını gönderen 8’nci sınıf öğrencisi Çınar Barutçu’da bölgeye ulaşan yardım malzemelerinin içerisine bir not koyarak, “Sevgili kardeşlerim, ben 8’nci sınıf öğrencisiyim. Harçlıklarım ile size oyuncak almak istedim. Trabzon, Beşikdüzü’nden Çınar Barutçu. Kalbimiz, gönlümüz hep sizinle. İnşallah güzel günler çok yakında” yazısı ile bölgede ki çocuklara aldığı oyuncakları gönderdi. Bölgede bulunan Cansuyu ekipleri, emanetleri teslim ettikten sonra hediyelerin ulaştırıldığı çocuklar ile fotoğraflarını paylaştı.

 

 

KUMBARAMI HEDİYE EDİYORUM, HELAL OLSUN

 


Osmaniye’den küçük bir çocuğun deprem bölgesine ulaştırılan bağışlarının arasına yazıp koyduğu notta, “Depremde zarar gören kardeşlerim için biriktirdiğim kumbaramı size hediye ediyorum. Helali hoş olsun Allah yar ve yardımcınız olsun, kalbimiz sizinle” yazısı bulundu.
 

9 YAŞINDA İKRA, KARNE HARÇLIĞINI BÖLGEYE GÖNDERDİ


Sivas’tan bölgeye ulaşan bağışların arasında 9 yaşında ki İkra Eybek’e ait bir not çıktı. Notta, “Merhaba ben İkra. Tüm Türkiye’mize geçmiş olsun. Ölenlere Allah rahmet eylesin, yaralı olanlara Allah şifa versin. Bizde Sivas’tan yardıma başladık” yazdı. İkra 9 yaşında olduğunu ve karne harçlığını bölgeye gönderdiğini de ifade etti.

BU KIYAFETLERİ SİZ KARDEŞLERİMİZE GÖNDERİYORUZ
Batman’dan bölgeye ulaştırılan bağışların içinden ise Nisa ve Kübra kardeşlerin bir notu çıktı. Kardeşler, “Bu elbiseleri siz kardeşlerimize gönderiyoruz. Sizi çok seviyoruz” yazısı ile bölgeye ulaştırıldı.

TEMSİLCİLİĞE GELİP BİRİKTİRDİKLERİ HARÇLIKLARINI TESLİM ETTİLER
Cansuyu Derneği’nin Balıkesir, Dursunbey temsilciliğine gelen Zeynep ve Bünyamin ise bölgeye gönderilmek üzere, kumbaralarında biriktirdikleri harçlıkları teslim etti.

BÖLGEDE ÇALIŞMA GERÇEKLEŞTİREN EKİPLERE RESİM HEDİYE ETTİ
Depremden etkilenen bir ailenin kızı ise Adıyaman’ın Gölbaşı ilçesinde bulunan Cansuyu ekiplerine bir resim çizip hediye etti. Ekipte bulunan gönüllüler ise duygusal anlar yaşarken, küçük çocuğun çizdiği resimde bir kedi evi bulunması dikkat çekti.

 

 

1Banka Şubeleri Aracılığıyla

Ziraat Bankası

Vakıfbank

Halk Bankası

Vakıf Katılım Bankası

Türkiye Finans Katılım Bankası

Bankalarının şubelerine giderek, "CANSUYU Derneğine bağış yapmak istiyorum" dediğinizde, sizden hesap numarası ve masraf almadan, bağışınızı hızlı bir şekilde vezneden yapabilirsiniz.

2Mobil Bankacılık Sistemi

Ziraat Bankası

Vakıfbank

Halk Bankası

Bankalarının MOBİL Bankacılık sisteminde yer alan

MENÜ > ÖDEMELER > BAĞIŞ > CANSUYU Derneği'ni seçtikten sonra, bağışınızı hızlı bir şekilde yapabilirsiniz.

(Başka bir kişi adına bağış yapıyorsanız, Açıklama alanına diğer kişinin Adını Soyadını, Cep telefon numarasını ve Bağış Amacınızı (Yetim, Sukuyusu, Kurban vs) yazmanız gerekmektedir.

3 FAST Sistemi

Alıcı Adı: CANSUYU YARDIMLAŞMA VE DAYANIŞMA DERNEĞİ
Türkiye Finans: TR79 0020 6000 8299 4444 4400 01
(Açıklama Alanına Cep Telefon Numaranızı ve Bağış Amacınızı (Yetim, Sukuyusu, Kurban vs) yazmanız gerekmektedir.

4Kredi Kartı ile Online Bağış

Kredi kartınız ile Online olarak Burayı tıklayarak dilediğiniz miktarda, hızlı ve güvenli bir şekilde bağışta bulunabilirsiniz.

5Makbuz Karşılığı - Nakit Bağış

Makbuz karşılığı bağışınızı yapmak isterseniz, 444 66 39 nolu telefonu arayarak ilinizde ki temsilcimiz ile irtibata geçebilirsiniz.

6Posta Çeki (PTT)

Size en yakın PTT şubesine giderek, Cansuyu Derneğine ait 511 75 63 nolu hesap numaramıza bağışta bulunabilirsiniz.

 

PTT şubelerinden bağışınızı yaparken, Açıklama alanına mutlaka Cep Telefon Numaranızı ve Bağış Amacınızı (Yetim, Sukuyusu, Kurban vs) yazılmasını isteyiniz.

7Yurtdışından Banka ile Bağış Yapabilir miyim?

Yurtdışından bağış yapmak için aşağıdaki bilgileri kullanabilirsiniz.

 

ZİRAAT BANKASI

Balgat Şubesi (Şube Kodu 1395)

(Swift / BIC Kodu TCZBTR2AXXX)

 

Alıcı Adı Soyadı: CANSUYU YARDIMLAŞMA VE DAYANIŞMA DERNEĞİ

 

IBAN

USD TR65 0001 0013 9562 6262 6250 02

EURO TR38 0001 0013 9562 6262 6250 03

 

Yurtdışından yapılan bağışlarda, Açıklama alanı bilgisi bize ulaşmayacağı için, lütfen dekontunuzu [email protected] adresine mail ile göndererek, bağış amacınızı da mail içeriğine yazınız.

8Ayni Bağış Kabul Ediyor musunuz?

Kullanılmamış kıyafetler, beyaz eşya, mobilya, jeneratör, elektronik eşya, battaniye, çocuk bezi, paketlenmiş gıda yardımı gibi ayni yardımlarınızı kabul ediyoruz.

9Yaptığım Bağışın Ulaşıp Ulaşmadığını Nasıl Öğrenebilirim?

Bağışınızı yaparken bildirdiğiniz cep telefon numarasına, bağışınızın bize ulaştığına dair SMS ile bilgilendirme yapılmaktadır.

Eğer SMS bilgilendirmesi size ulaşmaz ise, 03122852003 numaralı telefondan derneğimizi arayarak bağışınızla ilgili bilgi alabilirsiniz.

10Gıda Bankacılığı Yapıyor musunuz?

Evet yapıyoruz. Gıda bankacılığı kapsamında yapılacak bağışların Gıda, Temizlik, Giyecek ve Yakacak maddesi niteliğinde olması ve Derneğimiz adına fatura kesilmesi gerekmektedir. Yapılacak bağışlar şartlı olarak (bedelsiz olarak ihtiyaç sahiplerine dağıtılmak üzere) yapılmalıdır.

13.02.2023