Mustafa Köylü'den Elazığ Depremi Açıklamaları

Cansuyu Genel Başkanı, Mustafa Köylü Beyin, Elazığ Depremi ile ilgili Açıklamaları

 

Cansuyu Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Elazığ'da meydana gelen 6,8 büyüklüğündeki depremin ardından bölgedeki çalışmalarına başladı. Depremin olduğu ilk andan itibaren ekiplerini alana göndererek vatandaşların yanında yer alan Cansuyu, acil yardımlarını mağdurlara ulaştırıyor.

 

Meydana gelen deprem sonrası milletimize baş sağlığı dileyen Cansuyu Derneği Genel Başkanı Mustafa Köylü: “ Dün akşam Elazığ Sivrice merkezli bir deprem meydana geldi. 35 kardeşimiz Hakk’ın rahmetine kavuştu binin üzerinde yaralı var. Vefat eden kardeşlerimize Allah’tan rahmet, yakınlarına ve tüm milletimize baş sağlığı diliyorum. Yaralı kardeşlerimize de Allah’tan acil şifalar diliyorum.” dedi.

 

Çalışmaların süratle başladığı belirten Köylü: “ Olayın olduğu ilk saatlerden itibaren ekiplerimiz arazide tespitlerini yaptılar. Bugün inşallah yardım çalışmalarına başlayacağız. Genel merkezimizde bir kriz masası oluşturduk. AFAD ile istişareli bir şekilde çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Cansuyu Derneği olarak üzerimize düşeni yapıyoruz, kardeşlerimizin yaralarını sarmak için elimizden gelen gayretle çalışacağız.” dedi.

 

AFAD ile istişare ettiklerini belirten Cansuyu Başkanı: “AFAD’ın süratli bir şekilde organize olarak acil kurtarma işlemlerini başlatmış olması mutlu olduğumuz bir durum. Çünkü diğer depremler gibi bir boşluk oluşmadı, ilk andan itibaren profesyonel şekilde ekipler çalışmalarını gerçekleştiriyor. İnşallah bu çalışmalar daha da geliştirilir, çünkü Türkiye depremler ülkesi, her an her şeyin olabileceği için ekiplerin hazır olmasında büyük fayda var. Bizde bu süreçte acil olarak hangi konularda yardım yapacağımızı AFAD ile istişare ediyoruz. Zor bir süreç yaşıyoruz, Halen enkaz altında 30’a yakın kardeşimiz var, onlara dua ediyoruz.” dedi.

 


 

27-01-2020