Ramazan'ın Bereketini Muhtaçlarla Paylaşıyoruz

Cansuyu Ramazan'ın Bereketini Muhtaçlarla Paylaşıyor.

Muhtaçların imdadına yaptığı yardımlar ile yetişen Cansuyu Derneği, Ramazan 2020 Organizasyonu kapsamında faaliyetlerini yoğun şekilde devam ettiriyor. 

 

Cansuyu, Ramazan Ayı dolayısıyla başlattığı organizasyonlar ile paylaşma ve yardımlaşma duygusunu muhtaçlarla buluşturmaya devam ediyor.

Olağan ve olağanüstü zamanlarda yurt içi ve yurt dışındaki mazlumlara maddi ve manevi yardımda bulunan, insan hak ve özgürlüklerinin ihlal edilmesinin önlenmesi ile hak ve özgürlüklerin geliştirilmesi ve iyileştirilmesi yönünde de çalışmalar yapan Cansuyu Derneği, Ramazan faaliyetleri ile yardım elini mazlum, mağdur ve muhtaçlara uzatmaya devam ediyor. Kurulduğu tarihten bu yana Ramazan aylarında yardım organizasyonları düzenleyen Cansuyu, hayırsever vatandaşların emanetlerini bu Ramazan ayında da gerçek muhtaçlara ulaştırıyor. Hayırseverler ve muhtaçlar arasında Sevgi ve hoşgörü ortamı oluşturarak toplumsal birlik ve beraberliğe katkı sağlıyor.

 

Ramazan ayı bereketinin her sofrada olması için yapılacak organizasyonlar ile vatandaşların yanında ve sofrasında olmayı amaçlayan Cansuyu, hayırseverlerden gelen SMS bağışı ve kumanya yardımı ile muhtaçların sofralarına zenginlik katıyor. Ramazan ayı süresince büyük bir gayretle 81 ilimizde gıda kolileri dağıtılmaya devam ediyor. 

 

 

“Hayırseverler ve Muhtaçlar Arasında Köprü Vazifesi Görüyoruz”

 

2020 Ramazan organizasyonu kapsamında açıklamalarda bulunan Cansuyu Derneği Genel Başkanı Mustafa Köylü; “Her yıl olduğu gibi bu Ramazan ayında da hayırsever vatandaşlarımızın yaptığı bağışları, fitreleri, zekatları muhtaçlara ulaştırmaya devam ediyoruz. Tüm dünya gibi ülkemizide etkisi altına alan pandemi dolayısıyla olağanüstü bir zamandan geçiyoruz. Cansuyu Derneği olarak, vatandaşlarımızın bu zor gününde  yanlarında olduğumuz gibi Razaman ayında da yaralarını saracağız. Özellikle sahada koşturan gönüllü arkadaşlarımızın özverili çalışma ve çabalarıyla beraber mağdur ve muhtaç durumdaki vatandaşlarımızın yardımına koşmaya devam edeceğiz.” ifadelerini kullandı. 

 

Hayırseverler ile yardıma muhtaçlar arasında köprü vazifesi gördüklerini söyleyen Köylü, "Ramazan ayında yurt içi yardımlarımızı yoğunlaştırdık. Faaliyetlerimizi inşallah Türkiye’nin 81 ilinde gerçekleştirmeyi planlıyoruz. Ramazan aylarında vatandaşlarımızın hassasiyeti daha da artıyor, onların destekleri ile yüz binlerce muhtaç aileye gıda paketi yardımında bulunacağız, hayırseverlerin bağışlarını, zekalarını, fidyelerini mağdur ve muhtaç vatandaşlarımıza dağıtarak Ramazan’ın bereketini birlik ve beraberlik içerisinde yaşayacağız." dedi. 

 

Kampanya kapsamında SMS ve kumanya paketi şeklinde yapılabilen yardımlar ile Ramazan’da mağdur ve muhtaç ailelerin ihtiyaçları giderilecek. Banka hesaplarının yanı sıra bağış yapmak isteyen vatandaşlar SMS üzerinden de kampanyaya bağışta bulunabilecek. SMS sisteminden Cansuyu yazarak 6639’a gönderen hayırseverler, bir mesaj ile 10 TL bağış yapabilecekler. Ayrıca Ramazan’ın vazgeçilmeyen yardımlarından olan kumanya paketi de yardım seçenekleri arasında bulunuyor.

 

Ramazan organizasyonları hakkında daha fazla bilgiye 44 66 39 no’lu telefondan, cansuyu.org.tr adresinden ve Cansuyu Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği’nin sosyal medya hesapları üzerinden ulaşılabilir.

03-05-2020