Uganda’da Yardım dağıtımları tamamlandı

KAMPALA- Ramazan boyunca yardımların büyük bir kısmını kuraklık, kıtlık, açlık ve ölümlerin yaşandığı Afrika ülkelerine yönlendiren Cansuyu Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği, Uganda

KAMPALA- Ramazan boyunca yardımların büyük bir kısmını kuraklık, kıtlık, açlık ve ölümlerin yaşandığı Afrika ülkelerine yönlendiren Cansuyu Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği, Uganda’da bilerce yoksul insana gıda yardımında bulunarak Cansuyu oldu.

Başta Uganda’nın başkenti Kampala’nın arka sokaklarındaki aç ve yoksullar olmak üzere binlerce aileye gıda paketi yardımında bulunan Cansuyu, Entebbe şehrinde de yardımlarını sürdürdü. 2500 kişiye iftar veren Cansuyu, Bwaise Bilal, Bwaise Jama Migue, Kawempe Mbugo, Wobulenzi, Kabasanda, Micyera, Kamdini, Lira, Lulengo, Kyeiramba, Lukaaya, Çombe, Kebıbi, Zirabuva, Buyıta, Mevde, Wawurio, Namutumba, Mbale, Namatala, Sironko, Bumbayi, Orphare, Mawaga gibi yerleşim birimlerinde yardımları dağıttı.

Toplam 3200 aileye gıda yardımında bulunan Cansuyu, 2500 kişiye de iftar verdi. Çok sayıda aileye ise çeşitli yemeklerden oluşan iftarlık ile tropikal meyveler, meyve suları dağıtan Cansuyu, binlerce aileye de tropikal meyve fidanı dağıttı. Yetileri de unutmayan Cansuyu Yardımlaşma ve Dayanışma derneği, kesilen adak ve akika kurbanlarının bir kısmını buralara bağışlarken, bir kısmını da muhtaç ailelere dağıttı. Yoksul bölgelerde fitre dağıtımları da gerçekleştiren Cansuyu, yetimhanelere gıda yardımlarında da bulundu. Yapılacak olan bağışların Afrika ülkelerinde dağıtımlarına devam edecek olan Cansuyu’nun Kenya ve Uganda yardımlarını dağıtan heyeti iki gün içerisinde Türkiye’ye dönecek.

02-01-2013