Cansuyu 2011 Ramazan'a Hazır

Cansuyu, bu yıl 7.incisi gerçekleştirilecek Ramazan organizasyonu için bütün hazırlıklarını ve çalışmalarını tamamladı.

CANSUYU, BU YILDA YURTİÇİNDE VE YURTDIŞINDA MUHTAÇLARIN YARDIMINA KOŞACAK…

RAMAZAN’DA YİNE CANSUYU OLACAK

Cansuyu, bu yıl 7’incisi gerçekleştirilecek Ramazan organizasyonu için bütün hazırlıklarını ve çalışmalarını tamamladı. Bu yıl da, hayırseverlerin yardımları; hem yurtiçinde hem de yurtdışında Filistin’den bütün Afrika’ya kadar fakir ve muhtaçların iftar sofralarına ulaştırılacak.

ANKARA BÜROSU

Ramazan ayı öncesi çalışmalar hakkında bilgiler veren Cansuyu Derneği Genel Başkanı Mustafa Köylü, çalışmaları büyük bir titizlikle yürüttüklerini belirterek, “Ramazan ayının ilk gününden itibaren yokluk çeken ailelere ulaşılacak, bu mübarek ayın getirdiği merhamet ve bereket onlarla paylaşılacak” dedi.

 SORUMLULUĞUMUZ AĞIR

Bu sene “Sofraların bereketi paylaştıkça artar” sloganıyla yola çıktıklarını açıklayan Köylü, “Yardımlaşmanın önemini daha iyi anladığımız bu ayda bu inanca bir de mana katmanın gayretindeyiz.  Nasıl ki bizim için Ramazan ilk teravihle ve ilk sahurla başlıyorsa, ihtiyaç sahiplerinin bekleyişi de ilk teravihle beraber başlamaktadır” diye konuştu. Cansuyu’nun geçen 7 yılda hayırseverlerin desteğiyle yüz binlerce aileye bu organizasyonlar çerçevesinde yardımda bulunduğunu kaydeden Köylü, “Sorumluluğumuzun ağırlığı işte bu yüzdendir. Zira tüm muhtaçların gözleri yine Cansuyu yelekli gönüllülerimizi kapılarında görmeyi bekleyeceklerdir” ifadesini kullandı.

 GAZZE’DEN BALKANLAR’A

Cansuyu Derneği Genel Başkanı Mustafa Köylü, yapacakları çalışmaları sadece Türkiye’de değil dünyanın birçok ülkesinde de yürüteceklerini dile getirerek, “Bu nedenle taşıdığımız sorumluluğun farkındayız. Sorumluluğumuzu en iyi şekilde yerine getirmek için bir çok ülkede yine yardım faaliyetlerini sürdüreceğiz. İslam dünyasının kanayan yarası olan Gazze ve Filistin başta olmak üzere diğer bölgelere de elimizi ulaştıracağız. Bu Ramazan yine tüm hayırseverlerin, muhtaca uzanan eli olabilmek için hem ülkemizde hem de yokluğun ağır imtihanlarından geçirilen insanların bulunduğu coğrafyalarda olacağız” değerlendirmesinde bulundu.

 Ramazan öncesi tüm hazırlıklarını tamamladıklarını ve ekiplerinin hazır olduğunu da kaydeden Köylü, “Bu vesileyle, milletimizin ve tüm İslam âleminin Ramazan’ı şerifini şimdiden tebrik ediyoruz” dedi.

 KUMANYA BEDELİ 60 TL

Öte yandan Cansuyu’nun 2011 yılı bir kumanya bedeli 60 TL olarak belirlendi.  Ayrıca Türkiye, Ortadoğu (Filistin-Gazze), Balkanlar ve Kafkasya için bir kişilik iftar bedeli 10 TL, Asya ve Afrika için bir kişilik iftar bedeli ise 5 TL olarak tespit edildi.

*Online Bağış İçin Tıklayınız

02-01-2013