Cansuyu’ndan Acil Yardım Çağrısı

Merkez üssü Kahramanmaraş olan 7,7 şiddetinde ki depremin ardından Cansuyu Derneği ulaştırılacak yardımlara ilişkin acil yardım çağrısında bulundu.

Merkez üssü Kahramanmaraş olan 7,7 şiddetinde ki deprem 10 farklı ili etkilerken, vatandaşların yaşanan kış şartlarında mağduriyetleri daha da arttı. Depremin ardından günün ilk ışıklarından itibaren Türkiye’nin dört bir yanından yardımlar ve ekipler bölgelere hareket ederken, gerçekleştirilen çalışmalara ek olarak mağdurların hayırsever vatandaşların yardımına ihtiyacının olduğu belirtilen çağrıda, “Hazır yemek, Battaniye, Tüplü ısıtıcı, Mont kaban, Bot çizme gibi ihtiyaçlar mağdurlara ulaştırılacak. Bu çetin kış mevsiminde afetzedelerin ihtiyaçlarının karşılanabilmesi ve yeni mağduriyetlerin yaşanmaması için milletimizin desteklerine ihtiyacımız var” denildi.

 

Cansuyu Kriz Yönetim Merkezinden yapılan açıklamada, depremin ardından AFAD ile birlikte çalışmaların başladığına dikkat çekilirken, çalışma planlarının yürütüldüğü belirtildi. Açıklamada, gerekli insani yardım gereçlerinin ve Mobil Yemek Aracının bölgeye sevkinin de hızlandırıldığına vurgu yapıldı.

 

Depremzelere yardım için aşağıdaki banka hesabını kullanabilirsiniz.

Ziraat Bankası
TR 7500 0100 1395 6262 6262 5113

Açıklama alanına DEPREM + GSM NUMARANIZ yazmanız yeterli olacaktır

 

Online Bağış İçin Tıklayın
 

Ayni bağışlarınız için 4446639 nolu telefondan temsilciliklerimize ulaşabilirsiniz
(NOT: Kullanılmış malzeme kabul EDİLMEMEKTEDİR)

 

 

1Banka Şubeleri Aracılığıyla

Ziraat Bankası

Vakıfbank

Halk Bankası

Vakıf Katılım Bankası

Türkiye Finans Katılım Bankası

Bankalarının şubelerine giderek, "CANSUYU Derneğine bağış yapmak istiyorum" dediğinizde, sizden hesap numarası ve masraf almadan, bağışınızı hızlı bir şekilde vezneden yapabilirsiniz.

2Mobil Bankacılık Sistemi

Ziraat Bankası

Vakıfbank

Halk Bankası

Bankalarının MOBİL Bankacılık sisteminde yer alan

MENÜ > ÖDEMELER > BAĞIŞ > CANSUYU Derneği'ni seçtikten sonra, bağışınızı hızlı bir şekilde yapabilirsiniz.

(Başka bir kişi adına bağış yapıyorsanız, Açıklama alanına diğer kişinin Adını Soyadını, Cep telefon numarasını ve Bağış Amacınızı (Yetim, Sukuyusu, Kurban vs) yazmanız gerekmektedir.

3 FAST Sistemi

Alıcı Adı: CANSUYU YARDIMLAŞMA VE DAYANIŞMA DERNEĞİ
Türkiye Finans: TR79 0020 6000 8299 4444 4400 01
(Açıklama Alanına Cep Telefon Numaranızı ve Bağış Amacınızı (Yetim, Sukuyusu, Kurban vs) yazmanız gerekmektedir.

4Kredi Kartı ile Online Bağış

Kredi kartınız ile Online olarak Burayı tıklayarak dilediğiniz miktarda, hızlı ve güvenli bir şekilde bağışta bulunabilirsiniz.

5Makbuz Karşılığı - Nakit Bağış

Makbuz karşılığı bağışınızı yapmak isterseniz, 444 66 39 nolu telefonu arayarak ilinizde ki temsilcimiz ile irtibata geçebilirsiniz.

6Posta Çeki (PTT)

Size en yakın PTT şubesine giderek, Cansuyu Derneğine ait 511 75 63 nolu hesap numaramıza bağışta bulunabilirsiniz.

 

PTT şubelerinden bağışınızı yaparken, Açıklama alanına mutlaka Cep Telefon Numaranızı ve Bağış Amacınızı (Yetim, Sukuyusu, Kurban vs) yazılmasını isteyiniz.

7Yurtdışından Banka ile Bağış Yapabilir miyim?

Yurtdışından bağış yapmak için aşağıdaki bilgileri kullanabilirsiniz.

 

ZİRAAT BANKASI

Balgat Şubesi (Şube Kodu 1395)

(Swift / BIC Kodu TCZBTR2AXXX)

 

Alıcı Adı Soyadı: CANSUYU YARDIMLAŞMA VE DAYANIŞMA DERNEĞİ

 

IBAN

USD TR65 0001 0013 9562 6262 6250 02

EURO TR38 0001 0013 9562 6262 6250 03

 

Yurtdışından yapılan bağışlarda, Açıklama alanı bilgisi bize ulaşmayacağı için, lütfen dekontunuzu [email protected] adresine mail ile göndererek, bağış amacınızı da mail içeriğine yazınız.

8Ayni Bağış Kabul Ediyor musunuz?

Kullanılmamış kıyafetler, beyaz eşya, mobilya, jeneratör, elektronik eşya, battaniye, çocuk bezi, paketlenmiş gıda yardımı gibi ayni yardımlarınızı kabul ediyoruz.

9Yaptığım Bağışın Ulaşıp Ulaşmadığını Nasıl Öğrenebilirim?

Bağışınızı yaparken bildirdiğiniz cep telefon numarasına, bağışınızın bize ulaştığına dair SMS ile bilgilendirme yapılmaktadır.

Eğer SMS bilgilendirmesi size ulaşmaz ise, 03122852003 numaralı telefondan derneğimizi arayarak bağışınızla ilgili bilgi alabilirsiniz.

10Gıda Bankacılığı Yapıyor musunuz?

Evet yapıyoruz. Gıda bankacılığı kapsamında yapılacak bağışların Gıda, Temizlik, Giyecek ve Yakacak maddesi niteliğinde olması ve Derneğimiz adına fatura kesilmesi gerekmektedir. Yapılacak bağışlar şartlı olarak (bedelsiz olarak ihtiyaç sahiplerine dağıtılmak üzere) yapılmalıdır.

06.02.2023