Su Kuyusu

Su Kuyusu ile ilgili Sık Sorulan Sorular

1Neden su kuyusu çalışmaları yapıyorsunuz?

Dünyada her 10 kişiden biri suya erişemiyor. Kuraklık, yokluk, hızlı nüfus artışı ve kirlilik içilebilir temiz su kaynaklarını tehdit ediyor. Milyarlarca insanın sağlıklı suya sahip olamadığı dünyamızda kitlesel hastalıklar giderek artıyor. Temiz su kaynaklarının azalması için ciddi ve uygulanabilir önlemler alınmazsa insanların karşı karşıya olduğu tehlikeler daha da artacak.

CANSUYU olarak dünya üzerinde su sıkıntısı problemi yaşayan milyonlarca insanın her türlü ihtiyacını giderebileceği temiz suya ulaşabilmesi için çalışmalar yapıyoruz. Bu çalışmaların başında ihtiyaç bölgelerinde su kuyusu açmak geliyor.

2Su kuyuları hangi ülkelerde açılıyor?

Çad, Kamerun, Burkina Faso, Liberya, Gambia, Fildişi Sahili, Benin, Togo, Sierra Leone, Mali, Senegal, Kenya, Tanzanya, Uganda ve Burundi CANSUYU'nun sukuyusu çalışmaları yapılan ülkelerdendir.

 

Ancak CANSUYU'nun su kuyusu açtığı ülkeler ihtiyaca göre belirlenir. Bu sebeple zaman zaman ülkelerde değişiklik olabilir. Su kuyusu açtırmak için bölge seçimi yapmadan önce 444 66 39 numaralı telefonu arayarak, ilinizde ki yetkili Temsilcimiz ile irtibata geçmeniz gerekir.

3Su Kuyusu Ne kadar sürede açılıyor?

Su kuyusu çalışmaları yaklaşık 6-9 ay sürmektedir.

 

Ancak, çalışmaların tamamlanma süresi, Pandemi nedeniyle ve o bölgede yaşanabilecek sıkıntılara göre değişiklik gösterebilir.

4Açılan kuyuların denetimi ve tamiratı yapılıyor mu?

Bağışlarınızla açılan su kuyularının denetim ve takibi ekiplerimiz tarafından yapılır.

Su kuyusu açılan bölgelerde sorumlu kişiler belirlenir ve arıza durumunda müdahale edilir. Su kuyularının herhangi birinden arıza bilgisi ulaştığında, tamirat ve benzeri sorumluluklar yerine getirilir.

5Bir su kuyusunu ne kadara açtırabilirim?

Sabit fiyat olan 3.500 USD'ye bir su kuyusu açtırabilirsiniz.

6Su kuyusu açtıracak durumum yok ama katkıda bulunabilir miyim?

Evet bulunabilirsiniz. Burayı tıklayarak dilediğiniz miktarda bağış yaparak su kuyusu projelerine destek verebilirsiniz. 1 TL dahi bağış yapmış olsanız, bağışınız yine CANSUYU GÖNÜLLÜLERİ isimli Su Kuyusu açılışında kullanılacaktır.

7Açılan su kuyusunun videosunu alabilir miyim?

Su kuyusu projesi nihayete erdiğinde, Su Kuyunuz ile ilgili bir video hazırlanır. Videonuz, size özel olan internet sitemizde ki Bağışçı bölümüne yüklenir. İnternet sitemiz haricinde, video görüntüleriniz size gönderilecektir.